Trójmiasto | Gdańsk, Sopot, Gdynia

Trójmiasto czyli Gdynia, Sopot, Gdańsk to aglomeracja miejska licząca prawie 1 milion mieszkańców. Położona nad wodami Zatoki Puckiej jest ważnym miejscem dla regionu. Tu bowiem w Gdańsku, znajdują się władze województwa Pomorskiego. Porty w Gdańsku czy Gdyni są ważne dla gospodarki Polski. To tu zaczęła się rewolucja "Solidarności".

Gdyni, Sopotu i Gdańska nie da się rozdzielić, przybywając tu trzeba je objąć w całości. Mimo że razem to jednak każde z miast jest inne. Gdańsk to wielowiekowa tradycja portu morskiego, wielkiego hanzeatyckiego miasta. Wycieczki pod Pomnik Neptuna, czy nad brzegi Motławy to sztandarowy program każdej wycieczki.
Gdynia powstała jako miasto 10 lutego 1926 r. W niecałe sto lat rozrosło się z wioski rybackiej do ćwierć milionowego miasta.
Uzdrowisko Sopot to najmniejsze z trójmiejskich miast, położony między Gdynią i Gdańskiem, jest miejscem magicznym dla szeregu turystów przybywających nad Bałtyk. Każdy więc powinien pospacerować w głąb morza najdłuższym w Europie molo o drewnianej konstrukcji to

Trójmiasto | Gdańsk, Gdynia, Sopot

Będąc w Trójmieście koniecznie trzeba zobaczyć: w Gdańsku - ulicę Długą i Długi Targ - Długi Targ był traktem kupieckim, którego przedłużeniem był owalny plac targowy, fontanna Neptuna - boga morza uruchomiona w roku 1633, Żurawia nad Motławą, Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP w Gdańsku - największy kościół ceglany na świecie, Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku - budowla należy do najwspanialszych w północnej Europie, świadczy o bogactwie i potędze miasta. Obecnie siedzibę ma tutaj Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Gdański Dwór Artusa Dwory Artusa wywodzą się z etosu rycerstwa europejskiego do mitu o królu Arturze.

W Gdańsku jest mnóstwo miejsc magicznych, urocze średniowieczne uliczki, bramy miejskie, wybrzeża - warto tu się zagubić na długie godzinny.

Latem na uliczkach Głównego Miasta trwa Jarmark Dominikański z licznymi stoiskami z rękodziełem, sztuką czy antykami.