Dębina Noclegi

7 obiektów na 1 stronach
1

Dębina to niewielka wioska położona w województwie pomorskim, w gminie Ustka. W jej sąsiedztwie znajduje się letnisko Rowy oraz jezioro Gardno. Przypuszcza się, że nazwa miejscowości wzięła się od rosnących w jej okolicy dębów. 

Do atutów tego miejsca należy z pewnością bliskość Słowińskiego Parku Narodowego, który obejmuje niezwykle malownicze tereny. Plaża w Dębinie położona jest u stóp urwistego klifu. W sezonie, wydzielone jest tu strzeżone kąpielisko o długości ok 100 metrów. Na plażę prowadzi jedno zejście ze stromymi schodami (od ulicy Nadmorskiej), sama plaża w kierunku Ustki pokryta niedużymi kamieniami, natomiast w kierunku Rowów jest piaszczysta. Plaża nie jest bardzo szeroka, ale każdy znajdzie na niej wystarczająco miejsca dla siebie.

W celu uatrakcyjnienie miejscowości pod względem turystycznym, w 2007 r. w Dębinie została otwarta ścieżka dydaktyczna oraz wieża widokowa. Dębina to znakomite miejsce dla osób lubiących bezpośredni kontakt z naturą, wędkarzy, grzybiarzy, rodzin z dziećmi, a również osób lubiących rowerowe wycieczki.