Bobolin Noclegi

34 obiektów na 1 stronach
1

Bobolin to niewielka wioska letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Dąbkami i Darłowem, na terenie gminy Darłowo. Największym atutem tego miejsca jest szeroka i piaszczysta plaża, która nawet w szczycie sezonu nie jest zatłoczona. Dzięki temu doceniana jest przez turystów spragnionych prawdziwego wypoczynku, ciszy i spokoju.

Jedną z tutejszych atrakcji są bunkry, znajdujące się na plaży w Bobolinie. Stanowią one pozostałości po II Wojnie Światowej, a większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej. Wielkie, betonowe bunkry najprawdopodobniej służyły jako tarcze strzelnicze do testowania broni wielkiego kalibru (posiadają wyraźne ślady trafień pocisków) i intrygują zarówno odwiedzających to miejsce turystów, jak i historyków.

Bobolin objęty jest również strefą ochrony uzdrowiskowej "B" Dąbki. Przyjeżdżają tu osoby skarżące się zarówno na choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, jak i choroby ortopedyczno-urazowe, endokrynologiczne oraz kardiologiczne. 

Osoby lubiące wypoczywać aktywnie również znajdą coś dla siebie. Przez Bobolin przebiegają ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne, pozwalające na uprawianie popularnego już nordic walking'u.

Bobolin znajduje się także wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.