Pogorzelica Noclegi

(2)
2 obiektów na 1 stronie

Pogorzelica to miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, na Pobrzeżu Szczecińskim. Położona jest dosłownie w środku lasu sosnowo-świerkowego. Nie brak w tej okolicy ścieżek i szlaków turystycznych. Pogorzelica jest wobec tego idealna na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły oraz rodzinne wczasy.

Plaża w Pogorzelicy to prawdziwy atut  miejscowości - w końcu to nadmorskie wczasowisko. Plaża jest szeroka, drobno-piaszczysta, ze strzeżonym latem nadmorskim kąpieliskiem. Bez wątpienia sporą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest biegnąca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej. Latem kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkową ciuchcię na skróconej trasie Trzęsacz - Pogorzelica.

W Pogorzelicy znajduje się Kręgielnia Sandra Spa, a także Aquapark Sandra Spa. Obie atrakcje zapewnią całodzienną dobrą zabawę dla całej rodziny!

Bazę noclegową w Pogorzelicy stanowią głównie domki, pokoje i ośrodki wczasowe. Zapraszamy do Pogorzelicy!

 

Cena za noclegi nad morzem zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej do plaży i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Międzyzdroje, Łeba, Władysławowo, Mielno) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Za około 50 zł od osoby można znaleźć nocleg w obiektach, które położone są stosunkowo blisko plaży.

Noclegi nad morzem to wiele kategorii obiektów. Nad morzem znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokojedomki - po około 400 propozycji w każdej z nich.

Gdy wyjeżdżamy na urlop z dziećmi nad morzem mniej istotne jest czy wybierzemy apartament czy domek letniskowy. Warto szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, dobrze, gdy wybrany przez nas obiekt ma dodatkową świetlicę czy salę zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Wówczas - my rodzice - możemy również mieć chwilę wytchnienia na urlopie. Jeśli jedziemy na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

To zależy od konkretnego obiektu - nie ma tu reguły. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.  

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.

Pogorzelica oferuje dość bogatą bazę turystyczną - znajdziemy tu ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, pokoje, tanie kwatery, domki letniskowe czy pola namiotowe. Zatem jakich noclegów w Pogorzelicy jest najwięcej? Najliczniejszą grupą noclegową są domki i pokoje.

Ceny za noclegi w Pogorzelicy zależą od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej do plaży i najwiekszych atrakcji - tym drożej. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę pokoi i tanich kwater - tu ceny zaczynają się już od 30-40 zł. Za około 50 zł od osoby można znaleźć nocleg w Pogorzelicy, który położony jest stosunkowo blisko plaży.

Największą atrakcją turystyczną w Pogorzelicy jest oczywiście nadmorska plaża. Będąc na urlopie w Pogorzelicy warto wybrać się na wycieczkę koleją wąskotorową do pobliskiego Niechorza zobaczyć latarnie morską, czy do Trzęsacza - obejrzeć ruiny kościoła na klifie. W okolicy nie brak również ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych.

Pogorzelica to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu tylu restauracji, co w dużych ośrodkach. Nie znaczy to jednak, że na obiad musimy jechać 20-30 kilometrów. W Pogorzelicy działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. A jeśli chcemy zjeść coś słodkiego to w Pogorzelicy jest kilka cukierni, kawiarni czy lodziarni.