location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Jurata Noclegi (1)

Jurata jest osadą nadmorską, położoną na Mierze Helskiej, w sąsiedztwie Jastarni. Data założenia przypada na 1928 r. i już wtedy stała się ekskluzywnym letniskiem, wakacyjnym miejscem spotkan polskiej oraz zagranicznej elity. Swoje dzieła tworzyło tu wielu artystów, wśród nich znajduje się m.in. Wojciech Kossak. 

W Juracie znajdziemy dwie plaże: szerszą i chętniej odwiedzaną położoną nad otwartym morzem - na tej plaży stoją bary i żółte osłony dla plażowiczów, kształtem przypominające te, które były na plaży przed wojną. Na plaży tej znajduje się strzeżone kąpielisko - dojście od ulicy Międzymorze. Następna plaża znajduje się nad zat. Pucką - jaką, ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. Przy zejściu nr 55 znajdziemy odcinek tzw. "psiej plaży", na którą możemy udać się z czworonogami.

Długie spacery z pięknymi widokami zapewnia molo o długości 320 m. Molo powstało dopiero w latach 70-tych ubiegłego stulecia, ale nawiązuje do charakteru Juraty. Przepiękna panoramę można również podziwiać z wieży widokowej, któa została oddana do swobodnego użytku. Czynna jest całą dobę, a wejście na nia jest bezpłatne.

Jurata to miejscowość o niezwykłym charakterze lat 30 ubiegłego wieku. Posiada bogatą ofertę noclegową, wliczając w to ekskluzywne hotele i pensjonaty spełniajce wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Zapraszamy do Juraty!

 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy noclegi w Juracie są drogie. Dla każdego "drogo" to inna wartość. Najtańsze noclegi w Juracie zaczynają się już od około 40 zł od osoby za dobę - to głównie oferta pokoi gościnnych i kwater. Domki również mogą być tanie (od 40-50 zł od osoby za dobę), pod warunkiem, że jedziemy na urlop w większym gronie - praktycznie nie ma domków mniejszych niż 4-6 osobowe. Noclegi w obiektach o wyższym standardzie są droższe. Średnia cena apartamentów w Juracie waha się w przedziale 65-75 zł od osoby za dobę.

Jurata dysponuje bogatą bazą turystyczną i znajdziemy tu praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w kategoriach pokoje, apartamenty i domki. W Juracie działa stosunkowo dużo hoteli. 

Chociaż Jurata to nieduża miejscowość turystyczna to działa tu wiele restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. A jeśli chcemy zjeść coś słodkiego to w Juracie jest kilka cukierni, kawiarni czy lodziarni.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0