Kołobrzeg Noclegi

(7)
7 obiektów na 1 stronie

Kołobrzeg jest czwartym co do wielkości ośrodkiem miejskim województwa zachodniopomorskiego, leżącym w jego północnej części, nad Morzem Bałtyckim. Jest też jednym z najstarszych miast na Pomorzu. Jego historia sięga VIII wieku kiedy istniała tu osada znana z pozyskiwania soli z wody morskiej. 

Kołobrzeg jest przepięknym miastem o 1000-letniej historii, położonym nad brzegiem Bałtyku i jednocześnie u ujścia rzeki Parsęty. Stanowi jedno z największych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk, z trzema letnimi kąpieliskami morskimi. Znajdują się tu pokłady wód mineralnych, solanki i borowiny. Poza tym Kołobrzeg przyciąga turystów swoimi licznymi wydarzeniami kulturalnymi. Co roku odbywają się tu przeróżne koncerty, kabarety, wystawy. Do licznych atrakcji tej miejscowości należą molo, port miejski, latarnia morska, a także duża liczba zabytków.

Kołobrzeg stanowi bogatą bazę turystyczną. Każdy turysta znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, od hoteli, kwater prywatnych, apartamentów, po domki przy plaży. Równie szeroka jest oferta gastronomiczna oraz oferowanych atrakcji turystycznych. Zapraszamy do Kołobrzegu!

Kołobrzeg dysponuje bogatą bazą turystyczną i znajdziemy tu praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i apartamenty. Jeśli ktoś szuka bardziej komfortowego wypoczynku, to oferta hoteli w Kołobrzegu jest również bogata.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy noclegi w Kołobrzegu są drogie. Dla każdego pojęcie "drogo" może kojarzyć się z inną wartością. Najtańsze noclegi w Kołobrzegu zaczynają się już od 35-45 zł od osoby za dobę - to głównie oferta pokoi i tanich kwater. Noclegi bliżej plaży i obiekty o wyższym standardzie są odpowiednio droższe.

Kołobrzeg to nadbałtyckie miasto o 1000-letniej historii, a jednocześnie jedno z największych w Polsce uzdrowisk. Kołobrzeg przyciąga turystów licznymi kąpieliskami morskimi. Poza tym w Kołobrzegu co roku odbywa się wiele koncertów, kabaretó, wystaw. Do licznych atrakcji tej miejscowości należą molo, port miejski, latarnia morska, a także duża liczba zabytków.

Kołobrzeg to dobrze zorganizowane, turystyczne miasto - również pod kątem ilości obiektów gastronomicznych. Oferta jest bardzo bogata - od wykwintnych restauracji przez bary, pizzerie, smażalnie ryb po kawiarnie i lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Cena za noclegi nad morzem zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej do plaży i największych atrakcji - tym drożej. Noclegi w popularnych miejscowościach (np Międzyzdroje, Łeba, Władysławowo, Mielno) również mogą być droższe. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi w mniejszych miejscowościach - tu ceny zaczynają się już od 20-25 zł. Za około 50 zł od osoby można znaleźć nocleg w obiektach, które położone są stosunkowo blisko plaży.

Noclegi nad morzem to wiele kategorii obiektów. Nad morzem znajdziemy praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokojedomki - po około 400 propozycji w każdej z nich.

Gdy wyjeżdżamy na urlop z dziećmi nad morzem mniej istotne jest czy wybierzemy apartament czy domek letniskowy. Warto szukać obiektów, które zapewniają infrastrukturę wspierającą wypoczynek z dziećmi. Takim minimum wydaje się być plac zabaw, dobrze, gdy wybrany przez nas obiekt ma dodatkową świetlicę czy salę zabaw, gdzie nasze pociechy będą mogły się zająć w czasie niepogody. Część obiektów (zwłaszcza te większe) zatrudnia animatorów, którzy zajmują się przez jakiś czas opieką nad dziećmi, angażując je ciekawymi zajęciami. Wówczas - my rodzice - możemy również mieć chwilę wytchnienia na urlopie. Jeśli jedziemy na urlop z małymi dziećmi warto szukać obiektów, które mogą zapewnić akcesoria dla niemowląt - wanienki do kąpieli, łóżeczka z pościelą, krzesełka do karmienia, specjalne menu dla dzieci. Informacje dotyczące przystosowania obiektu noclegowego do pobytu z dziećmi znajdziesz w opisie obiektu.

To zależy od konkretnego obiektu - nie ma tu reguły. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty.  

Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za zwierzę.