location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Świnoujście Noclegi (4)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Świnoujście to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, nad cieśniną Świną oraz nad Morzem Bałtyckim. Miasto posiada strzeżone latem kąpielisko oraz port morski. W granicach Świnoujścia znajdziemy aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż, łagodnie wchodzących w morze, tworząc obszerne, płytkie kąpieliska. Na liczne wyznaczone kąpieliska prowadzi z miejscowości 12 wejść, a szerokość plaż dochodzi miejscami do siedemdziesięciu metrów. Czystość plaż i okolicy została doceniona i Świnoujście szczyci się certyfikatem "Błękitnej Flagi".

Miasto to położone jest na 44 wyspach, z których zamieszkałe są Wolin, Uznam i Karsibór. Między wyspami kursują promy, biorąc na siebie funkcję komunikacji miejskiej. Świnoujście posiada status uzdrowiska, a łagodniejszy w tym rejonie klimat i cieplejsze wody Bałtyku sprawiają, że przez cały rok przyjeżdżają tu nie tylko kuracjusze, ale również turyści. 

Świnoujście to również największy w Polsce port morski, pod względem zawinięć promów i wielkości ruchu pasażerskiego i towarowego. Funkcjonuje tutaj 5 stanowisk obsługujących promy kolejowo-samochodowe i pasażersko-samochodowe. Codziennie odchodzą promy do Trelleborga i do Ystad. Poza regularnymi przeprawami promowymi do Szwecji, ze Świnoujścia można wybrać się w różnego rodzaju wycieczki morskie. 

Dużą atrakcją turystyczną są również Forty w Świnoujściu. Świnoujście przez wieki było twierdzą, budowa umocnień sięga XVII stulecia. Do dziś zachowały się tylko trzy z czterech, wybudowanych w XIX w. umocnień: Fort Zachodni - Anioła i Zachodni Fort Nadmorski Artyleryjski, Fort Wschodni inaczej Fort Gerharda - w pobliżu latarni morskiej. Wszystkie są udostępnione do zwiedzania.

W Świnoujściu mamy do wyboru hotele, apartamenty, pensjonaty, ośrodki wczasowe, pokoje, domki. Baza noclegowa jest bardzo bogata i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do Świnoujścia!

Świnoujście dysponuje bogatą bazą turystyczną i znajdziemy tu praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w kategoriach - pensjonaty, apartamenty, pokoje.

Największy wpływ na cenę za noclegi w Świnoujściu ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej do plaży i najwiekszych atrakcji - tym drożej. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich pokoi czy kwater - tu ceny zaczynają się już od 30-45 zł. Za około 60-70 zł od osoby można znaleźć nocleg w Świnoujściu, który położony jest stosunkowo blisko plaży.

Świnoujście to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna. Poza bogatą bazą noclegową Świnoujście dysponuje równie bogatą bazą gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0