Darłowo Noclegi

72 obiektów na 2 stronach

Darłowo to nadmorskie miasto położone w województwie Zachodniopomorskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Posiada ponad 700-letnia tradycję, średniowieczny rodowód oraz miano miasta królewskiego. Niewątpliwie największą atrakcją miejscowości jest Zamek Książątk Pomorskich, wzniesiony w II połowie XIV wieku. Do lat 30-tych XX wieku zamek niszczał. Dopiero w 1929 roku zapoczątkowano prace adaptacyjne, które miały przygotować budynek do pełnienia funkcji muzeum. Aktualnie turyści mogą tutaj podziwiać zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów.

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami ? ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza.

W Darłowie usytuaowana jest także latarnia morska, którą wybudowano w XIX wieku. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom.

Darłowo co roku przyciąga turystów z całej Polski i z zagranicy, tworzy bogatą i niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie, zarówno domki blisko plaży dla całych rodzin, jak i tanie ośrodki wczasowe, a dla bardziej wymagających ekskluzywne hotele ze SPA.