Rowy Noclegi

47 obiektów na 1 stronach
1

Rowy to nadmorska wieś letniskowa położona w województwie pomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim na zachód od jeziora Gardno, u ujścia rzeki Łupawy. To urocze nadmorskie miasteczko położone jest w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, wśród sosnowych lasów. Plaża w Rowach jest szeroka, czysta, z dwoma wydzielonymi strzeżonymi letnimi kąpieliskami o łąznej długości ok. 600 m. 

W Rowach znaduje się port rybacki, w którym cumuje kilka kutrów rybaków. W sezonie istnieje możliwość wypłynięcia z niego na rejs po morzu. W pobliżu znajduje się przybrzeżne jezioro Gardno o powierzchni prawie 2,5 tys. ha i głębokości max. 2,6 m. Dzięki płytkim wodom na jeziorze można bezpiecznie uprawiać sporty wodne. Na jeziorze leży Wyspa Kamienna - rezerwat rzadkich gatunków ptaków.

Rowy to doskonałe miejsce na rozpoczęcie wędrówek. Jeżeli nie możemy usiedzieć na miejscu warto wybrać się na wędrówkę szlakami i drogami. W Rowach zaczynają się dwa szlaki turystyczne po Słowińskim Parku Narodowym. Pamiętajmy że po parku możemy poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach! 

Rowy to bardzo bogata baza turystyczna. Mamy do wyboru hotele i apartamenty, pensjonaty, ośrodki wczasowe. Decydując się na tanie noclegi w Rowach warto rozważyć ofertę pokoi gościnnych i kwater prywatnych. Zapraszamy do Rowów!