location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Kuźnica Noclegi (2)

Kuźnica

Zapraszamy do Willi Gryf na wypoczynek. Nasz dom znajduje się niedaleko czystej, niezatłoczonej plaży i lasu.

Kuźnica to osada nadmorska leżąca w województwie pomorskim, na Mierzei Helskiej. Od momentu wybudowania połączenia kolejowego Hel - Władysławowo zaczęła się w Kuźnicy dynamicznie rozwijać turystyka. Mierzeja Helska w okolicy Kuźnicy jest najwęższa, dlatego też do nadmorskiej plaży jest blisko z każdego miejsca. Plaża w Kuźnicy usytuowana od strony otwartego Bałtyku jest szeroka i piaszczysta.

Kurort ten posiada kapielisko czynne w sezonie letnim oraz dwie przystanie morskie. Kuźnica to dość duży ośrodek rybacki. Od strony Zatoki Puckiej funkcjonuje port rybacki z mariną. Przez wiele lat była to mała nieosłonięta przystań rybacka, z niewielkim nabrzeżem i trudnym, obfitującym w mielizny podejściem. Jesienią 2012 roku oddano do użytku zmodernizowany port.

Wybierając się do Kuźnicy warto wziąć ze sobą rower, ewentualnie wypożyczyć go. Przez cały Półwysep Helski - a właściwie mierzeję, ciągnie się ścieżka rowerowa. Inną formą aktywnego spędzania tu czasu jest popularny w całej Zatoce Helskiej windsurfing i kitesurfing.

 

Kuźnica to nieduża miejscowość turystyczna na Półwyspie Helskim i nie ma tu hoteli czy dużych apartamentowców. Trzon oferty noclegowej w Kuźnicy stanowią pokoje gościnne i domki letniskowe.

Najtańsze noclegi w Kuźnicy zaczynają się już od 25-30 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich kwater i pokoi. Noclegi bliżej plaży są droższe, podobnie jest w przypadku bardziej komfortowych obiektów - apartamentów.

Kuźnica to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu tylu restauracji, co w dużych ośrodkach jak Hel czy Władysławowo. Nie znaczy to jednak, że na obiad musimy jechać 20-30 kilometrów. W Kuźnicy działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0