location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Chałupy Noclegi (20)

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Zobacz wszystkie obiekty

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

NOWOŚĆ - Małpi Gaj dla dzieci !!! Duży plac zabaw za atrakcjami. Animacje, ogniska, smaczne śniadanie w formie bufetu.

Chałupy to lubiana miejscowość letniskowa położona na Mierzei Helskiej, w województwie pomorskim, na terenie gminy Władysławowo. Niegdyś wioska rybacka, stopniowo zaczęła zmieniać się w popularne nadmorskie letnisko. Dzisiaj Chałupy to główny ośrodek kite i windsurfingowy, chętnie odwiedzany przez miłośników sportów wodnych z całej Polski i z zagranicy. 

Płytkie i spokojne wody Zatoki Puckiej są idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu i katesurfingu. Na terenie miejscowości działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkoły oferujące kursy podstawowe, jak i zaawansowane. 

Kolejną atrakcją jest wspomniana i rozsławiona w pisoence Zbigniewa Wodeckiego "Chałupy welcome to" - plaża nudystów. Niegdyś umiejscowiona była z obu stron miejscowości, dziś znajduje się w odległości 1 km w stronę Kuźnicy.

Plaża w Chałupach jest szeroka, czysta, z drobnym, jasnym piaskiem. W okolicach ulicy Bosmańskiej wytyczono strzeżone kąpielisko. Dodatkowo, co ucieszy wczasowiczów, plaża nie należny do zbyt tłumnych. Drugie kąpielisko znajduje się od strony Małego Morza - czyli zatoki Puckiej.

Przez cały Półwysep Helski przebiega ścieżka rowerowa. Trasa rowerowa rozpoczyna się w Pucku, wiedzie do Władysławowa a potem przez miejscowości półwyspu:Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata aż po Hel. Długość trasy to około 45 kilometrów. Pokonując trasę można korzystać z kąpieli morskich, zbytnio nie zbaczając ze ścieżki rowerowej - szerokość Mierzei Helskiej to (poza obszarem Jastarni i miasta hel) nie przekracza 500 m.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo pojęcie "drogo" czy "tanio" jest mocno subiektywne. Najtańsze noclegi w Chałupach zaczynają się już od 20-25 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich pokoi. Jeszcze taniej możemy wypoczywać na kempingu w Chałupach. Domki również mogą być tanie (od 30-40 zł od osoby za dobę), pod warunkiem, że jedziemy na urlop w większym gronie - praktycznie nie ma domków mniejszych niż 4-6 osobowe. Noclegi bliżej plaży i obiekty o wyższym standardzie są droższe.

Trzon oferty noclegowej w Chałupach stanowią pokoje gościnne i domki. W Chałupach działa również wiele kempingów skupionych wokół ośrodków surfingowych.

Chałupy to spokojne letnisko, ale przede wszystkim uznany ośrodek kite i windsurfingowy. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to bardzo dobre miejsce do nauki tych sportów. Działa tu mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu.

Chałupy to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu tylu restauracji, co w dużych ośrodkach jak Władysławowo. Nie znaczy to jednak, że na obiad musimy jechać 20-30 kilometrów. W Chałupach działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. A jeśli chcemy zjeść coś słodkiego to w Chałupach jest kilka cukierni, kawiarni czy lodziarni.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0