lub
search Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie
lub

Chałupy Noclegi

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Zobacz wszystkie obiekty

Władysławowo

NOWOŚĆ - Małpi Gaj dla dzieci !!! Duży plac zabaw za atrakcjami. Animacje, ogniska, smaczne śniadanie w formie bufetu.

Kuźnica

Bardzo blisko morza z widokiem na panoramę zatoki PUCKIEJ 50m od naszego ogrodzenia spokojna woda zatoki styka się ze złocistym piaskiem Kuźnickiej plaży

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo pojęcie "drogo" czy "tanio" jest mocno subiektywne. Najtańsze noclegi w Chałupach zaczynają się już od 20-25 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich pokoi. Jeszcze taniej możemy wypoczywać na kempingu w Chałupach. Domki również mogą być tanie (od 30-40 zł od osoby za dobę), pod warunkiem, że jedziemy na urlop w większym gronie - praktycznie nie ma domków mniejszych niż 4-6 osobowe. Noclegi bliżej plaży i obiekty o wyższym standardzie są droższe.

Trzon oferty noclegowej w Chałupach stanowią pokoje gościnne i domki. W Chałupach działa również wiele kempingów skupionych wokół ośrodków surfingowych.

Chałupy to spokojne letnisko, ale przede wszystkim uznany ośrodek kite i windsurfingowy. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to bardzo dobre miejsce do nauki tych sportów. Działa tu mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu.

Chałupy to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu tylu restauracji, co w dużych ośrodkach jak Władysławowo. Nie znaczy to jednak, że na obiad musimy jechać 20-30 kilometrów. W Chałupach działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. A jeśli chcemy zjeść coś słodkiego to w Chałupach jest kilka cukierni, kawiarni czy lodziarni.

Chałupy to lubiana miejscowość letniskowa położona na Mierzei Helskiej, w województwie pomorskim, na terenie gminy Władysławowo. Niegdyś wioska rybacka, stopniowo zaczęła zmieniać się w popularne nadmorskie letnisko. Dzisiaj Chałupy to główny ośrodek kite i windsurfingowy, chętnie odwiedzany przez miłośników sportów wodnych z całej Polski i z zagranicy. 

Płytkie i spokojne wody Zatoki Puckiej są idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu i katesurfingu. Na terenie miejscowości działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkoły oferujące kursy podstawowe, jak i zaawansowane. 

Kolejną atrakcją jest wspomniana i rozsławiona w pisoence Zbigniewa Wodeckiego "Chałupy welcome to" - plaża nudystów. Niegdyś umiejscowiona była z obu stron miejscowości, dziś znajduje się w odległości 1 km w stronę Kuźnicy.

Plaża w Chałupach jest szeroka, czysta, z drobnym, jasnym piaskiem. W okolicach ulicy Bosmańskiej wytyczono strzeżone kąpielisko. Dodatkowo, co ucieszy wczasowiczów, plaża nie należny do zbyt tłumnych. Drugie kąpielisko znajduje się od strony Małego Morza - czyli zatoki Puckiej.

Przez cały Półwysep Helski przebiega ścieżka rowerowa. Trasa rowerowa rozpoczyna się w Pucku, wiedzie do Władysławowa a potem przez miejscowości półwyspu:Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata aż po Hel. Długość trasy to około 45 kilometrów. Pokonując trasę można korzystać z kąpieli morskich, zbytnio nie zbaczając ze ścieżki rowerowej - szerokość Mierzei Helskiej to (poza obszarem Jastarni i miasta hel) nie przekracza 500 m.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0