lub
search Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie
lub

Hel Noclegi

Kuźnica

Bardzo blisko morza z widokiem na panoramę zatoki PUCKIEJ 50m od naszego ogrodzenia spokojna woda zatoki styka się ze złocistym piaskiem Kuźnickiej plaży

Kuźnica

Zapraszamy do Willi Gryf na wypoczynek. Nasz dom znajduje się niedaleko czystej, niezatłoczonej plaży i lasu.

Hel jest miastem portowym, położonym na końcu Półwyspu Helskiego, okreslanym często "początkiem Polski". Turyści oraz mieszkańcy mogą korzystać z dwóch pięknych, piaszczystych plaż. Jedną położoną nad otwartym morzem położoną w większości na Cyplu Helskim zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej - zwaną Małą Plażą (położona tuż przy helskim fokarium) między portem morskim a wojennym.

Do atrakcji Helu należą przede wszystkim: wspomniane wyżej fokarium, będące częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, otworzone w 2013 r. Muzeum Kolei Helskich, a także Muzeum Rybołóstwa, prezentujące ciekawe wystawy etnograficzne, łodzi i sprzętów rybackich z terenów Zatoki Puckiej i południowego wybrzeża Bałtyku, dzieje Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory oraz dzieje Helu. Warta zwiedzenia jest równiez latarni morska, 

Odważnych zachęcamy do skorzystania z lotów widokowych nad Półwyspem Helskim. Lot odbywa się na wysokości 300-400 m i trwa ok. 15 minut, gwarantuje zapierajace dech w piersiach widoki na morze oraz calą zatokę i Półwysep Helski. Osoby spragnione większych emocji mogą skoczyć ze spadochronem w tandemie, czyli z instruktorem, po uprzednim przeszkoleniu. 

Noclegi na Helu stanowią szeroką ofertę zarówno dla grup przyjaciół, zorganizowanych wycieszek, ale również dla rodzin z dziećmi lub romantyczny wypoczynek we dwoje.

 

Hel położony jest na końcu Mierzei Helskiej i teren mocno ogranicza możliwośc powstawania rozległych ośrodków wczasowych czy ośrodków oferujących domki letniskowe. Zatem jakich noclegów w Helu jest najwięcej? Największa ofertę noclegową w Helu stanowią pokoje i apartamenty.

Hel to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna. Poza bogatą bazą noclegową Hel oferuje równie bogatą bazę gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. 

Najtańsze noclegi w Helu zaczynają się już od 35-45 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich pokoi nad morzem. Noclegi w przypadku bardziej komfortowych obiektów - apartamentów są droższe. Średnia cena apartamentów w Helu waha się w przedziale 50-75 zł od osoby za dobę.

Poza rozległymi plażami, w Helu warto odwiedzić słynne Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa czy latarnię morską. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne szkoły windsurfingowe i scieżka rowerowa przebiegająca przez cały półwysep.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0