lub
search Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie
lub

TURNUSY REHABILITACYJNE nad morzem

Rewal

Ośrodek położony 20m od plaży, basen, sauna, zabiegi SPA, pokoje i apartamenty. Noclegi w Rewalu.

Specjalny pakiet zdrowotny dla naszych gości.

Władysławowo

Hotel w centrum Władysławowa. Strefa SPA, restauracja, zabiegi rehabilitacyjne, komfortowe pokoje z balkonami.

Hotel *** Messa zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne nad morzem.

Łeba

Ośrodek domków przy plaży - wczasy zdrowotne i rehabilitacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertę turnusów rehabilitacyjnych, profilaktyczno-zdrowotnych i pobytów wczasowych.

Łeba

Zapraszamy Państwa na wypoczynek do nowoczesnego Domu Wczasowego Maxim.

Turnusy rehabilitacyjne - 14 Dniowy Rehabilitacyjny / 7 Dniowy Zdrowotny

Szukasz odpowiedniego ośrodka nad morzem oferującego turnusy rehabilitacyjne? Interesują Cię sprawdzone oferty związane z rehabilitacją dziecięcą? A może potrzebujesz informacji o możliwości rehabilitacji po COVID-19? Nic prostszego! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź miejsce oraz ofertę, które spełnią Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że turnusy rehabilitacyjne nad morzem to coś więcej niż aktywna forma rehabilitacji, to również świetna okazja do wypoczynku nad Bałtykiem.      

Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem - niektóre z ośrodków prowadzą turnusy rehabilitacyjne dla dorosłych i dla dzieci wraz z dofinanfowaniem PFRON (należy zapytać właściciela obiektu) w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim. Rehabilitacja nad Morzem Bałtyckim, szczególnie po sezonie wakacyjnym to dobry wybór. Nadmorski mikroklimat dobrze wpływa na przebieg rehabilitacji.

Ceny turnusów rehabilitacyjnych nad morzem zależą od rodzaju, standardu i kategorii wybranego obiektu. Najdroższe są ośrodki nad morzem, które oprócz typowej rehabilitacji oferują również dodatkowe pakiety SPA. Niemniej jednak ceny pobytu w standardowych ośrodkach rehabilitacyjnych, w zależności od wybranego terminu, zaczynają się już od  50-80 zł za osobę, za dobę.

Tak, część obiektów rehabilitacyjnych nad morzem realizuje bony turystyczne. Aby sprawdzić które, wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki i zaznaczyć w panelu "atrybuty" hasło "bon turystyczny". Ponadto obiekty rehabilitacyjne nad morzem realizujące bony turystyczne w prawym górnym rogu swojej wizytówki posiadają widoczny piktogram "BON".

Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania do pobytów rehabilitacyjnych. Najwięcej sprawdzonych informacji można znaleźć na stronach PFRON. Najczęściej wynosi ono od 20% do 30% średniego wynagrodzenia. 

Województwo zachodniopomorskie i pomorskie to miejsca, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków rehabilitacyjnych. Miejsca szczególnie znane i lubiane to oczywiście Dąbki i Bobolin, a także Dziwnówek, Mielno oraz Jantar.

Nad morzem znajduje się wiele ośrodków oferujących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci np. w Dźwirzynie, Łebie lub w Ustroniu Morskim. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych pobyty urozmaicone są ciekawymi zajęciami integracyjnymi i kulturalno-oświatowymi.

Dodatkowe zabiegi oraz zabiegi gratis zależą od kategorii wybranego obiektu. Wiele z nich oprócz zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych oferuje pakiety związane z odnową biologiczną, dietetyką oraz SPA.

Wysokość dofinansowania z PFRON do turnusów wynosi:

- 30% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawnej w wieku do lat 16 oraz osoby niepełnosprawnej w wieku 16-24 uczącej się i niepracującej, bez względu na stopień niepełnosprawności,

- 27% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,

- 25% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności,

- 20% przeciętnego wynagrodzenia dla: opiekuna osoby niepełnosprawnej ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej.

Do najpopularniejszych schorzeń leczonych należy reumatyzm. Reuamtologia obejmuje schorzenia kości, stawów oraz tkanek łącznych. Zabiegi wykonywane w ramach reuamtyzmu to: temoterapia, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia. 

Inne schorzenia leczone w sanatoriach to osteoporoza, choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, kardiologiczne, nadcićnienie, otyłośc, cukrzyca.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0