Zachodnie wybrzeże – jakie miejsca warto odwiedzić?

1 lutego 2023

Kołobrzeg, Rewal, Międzyzdroje… Zachodnie wybrzeże Polski oferuje wiele ciekawych miejsc, w których warto zwiedzić swój urlop. Znajdziesz tu zarówno atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i wiele nadgryzionych przez ząb czasu zabytków. Sprawdź, co warto zobaczyć na naszym rodzimym West Coast!

Latarnia i molo w Kołobrzegu

Położona przy wejściu do portu w Kołobrzegu 26-metrowa latarnia emituje światło widoczne z odległości prawie 30 kilometrów. W podziemiach obiektu znajduje się Muzeum Minerałów z wieloma interesującymi eksponatami.

Historia kołobrzeskiej latarni sięga XVII wieku, jednak pierwotna konstrukcja uległa zniszczeniu podczas drugiej wojny światowej. Po zakończeniu działań wojennych zdecydowano się odbudować to miejsce, a dziś jest ono jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w Kołobrzegu.

Aleja Róż i Zakochanych w Rewalu

Aleja Róż i Zakochanych to miejsce, do którego ściągają pary z całej Polski. Nic dziwnego – wzdłuż tych dwóch alejek rosną piękne krzewy i rośliny, w tym 148 odmian romantycznych, pięknie pachnących róż. Przy deptaku stoją także wspaniałe pomniki, w tym ławeczka, na której przesiadują Romeo i Julia.

Czy istnieje lepsze miejsce na randkę?

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Kościół w Trzęsaczu to żywy dowód na to, że żadna ludzka budowla nie oprze się siłom natury. Pierwsza świątynia w tym miejscu została zbudowana w 1124 roku i była w całości wykonana z drewna. Dopiero na przełomie XIV i XV wieku stanął tu gotycki murowany kościół. Około 150 lat później powstała także drewniana wieża, która jednak niszczała od uderzeń piorunów.

Sam kościół stopniowo ulegał niszczeniu w wyniku podmywania gruntu przez morskie fale. Do dziś zachowała się jedynie 6-metrowa ściana na samym szczycie klifu.

Molo w Międzyzdrojach

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Międzyzdrojach jest molo, na którym znajdziesz stragany z jedzeniem, napojami i kawą. To idealne miejsce na obiad lub kolację – szczególnie jeśli lubisz podziwiać przepiękne widoki podczas jedzenia.

Możesz tu odpocząć i naładować baterie na resztę dnia. Jest to również doskonałe miejsce dla zakochanych par, a nawet na oświadczyny! Obecne molo jest też przystanią dla statków wycieczkowych, którymi dopłyniesz do wielu nadbałtyckich miast.

Kawcza Góra

Około 2 km od Międzyzdrojów znajduje się Kawcza Góra. Jeśli jesteś fanem aktywnego wypoczynku, wyprawa na ten szczyt będzie dla Ciebie prawdziwą przygodą. Z plaży czeka Cię długa droga po drewnianych schodach, ale Twój wysiłek zostanie nagrodzony wspaniałymi widokami na Zatokę Pomorską. 

Punkt widokowy znajduje się 60 metrów nad urwiskiem w Wolińskim Parku Narodowym, a jednocześnie jest bardzo romantycznym miejscem na długie spacery w otoczeniu przyrody. To świetne miejsce, aby uciec od hałasu i tłumów nadmorskiej promenady oraz obejrzeć zachód słońca.

Zachęciliśmy Cię, by wybrać się na północny zachód Polski? Warto pomyśleć o noclegu! Sprawdź ciekawe oferty w okolicy tych atrakcji!

Wyświetleń: 2499

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Bałtycki Park Miniatur...

Bałtycki Park Miniatur

Czy kiedykolwiek chcieliście zwiedzić wszystkie państwa, które leżą na...

Kolonie nad morzem - świetne wakacje dla dzi...

Kolonie nad morzem - świetne wakacje dla dzieci i młodzieży

Kolonie nad morzem to wspaniała okaz...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap