O czym pamiętać przed wyprawą z dzieckiem nad Morze Bałtyckie?

18 kwietnia 2023

Wakacje z dzieckiem warto zaplanować dostatecznie wcześnie. Z małym podróżnikiem musisz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a niespodzianki zostawić na samotne wyprawy czy w gronie przyjaciół. Szczególnie jeśli planujesz spać z dzieckiem pod namiotem. Na tę wyprawę warto udać się nad Morze Bałtyckie. Nasze polskie wybrzeże oferuje szereg ciekawych miejscówek na rozbicie namiotu. Dobrze, ale o czym jeszcze pamiętać, aby ta wyprawa zapisała się w pamięci uczestników jako piękny i niezapomniany urlop? Kilka ważnych wskazówek znajdziesz poniżej. Z pewnością pomogą Ci one lepiej zaplanować wakacje z dzieckiem nad Morzem Bałtyckim.

Czy nocowanie z dzieckiem pod namiotem to dobry pomysł?

Jeśli Twoją pasją jest podróżowanie z namiotem, z pewnością Twoje dziecko nie uniknie wakacji na łonie dzikiej przyrody. Znacznie lepszym pomysłem jest przyzwyczajanie dzieci od małego do tego sposobu podróży, niż zmuszanie się do nocowania w pensjonatach czy hotelach z obawy o zdrowie i wygodę maluszka. Cała rodzina więcej frajdy wyciągnie z podróży, która wszystkich cieszy.

Nocleg pod namiotem z dzieckiem nie jest wcale ani niebezpieczny, ani trudny do zorganizowania. Podstawą jednak jest dobry sprzęt, w który warto się zaopatrzyć, aby zapewnić dziecku maksymalną wygodę i ciepło. Jeśli szukasz rodzinnego namiotu na tego typu wyprawy, warto sięgnąć po namioty lekkie i szybkie w rozkładaniu. Z dzieckiem bagażu przybywa, co warto mieć na uwadze, szczególnie podczas wypraw bez samochodu.

Nad polskim morzem bywa wietrznie i zimno. Koniecznie zabierz dziecku śpiwór lub wybierz jeden większy, aby spać razem z nim. Przyda się także porządna wiatrówka i ciepły polar. Dzieci się wrażliwsze na spadki temperatury, dlatego zapewnienie maluszkowi komfortu cieplnego jest jedną z ważniejszych spraw.

Namiot nie tylko do spania – zapewnij dziecku atrakcje nad morzem

Szukając fajnej miejscówki na rozbicie namiotu – sprawdź oficjalne pola namiotowe. Nad polskim wybrzeżem nie można rozbijać się byle gdzie. Ponadto pola namiotowe np. na półwyspie helskim często oferują wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci, dzięki czemu nie będzie się nudziło.

Na plaży przydadzą się namioty dla dzieci. Są to niezwykle lekkie i małe konstrukcje z zapewniającego odpowiednią cyrkulację powietrza materiału. Choć nie są przystosowane do nocowania, to jednak ochronią dziecko przed podmuchami wiatru i pisakiem. Z pewnością dostarczą maluchowi także mnóstwa zabawy. Warto także wziąć kilka zabawek do piasku i wody, aby zapewnić dziecku dostateczną ilość atrakcji w ciągu dnia.

Podróżowanie z dzieckiem wymaga od rodziców dobrej organizacji i niezbędnego wyposażenia. Jedyne co może stać na przeszkodzie przed wyprawą pod namioty nad Morze Bałtyckie to obawa rodziców. Tak naprawdę dzieci uwielbiają przygody, wyzwania i łatwo dostosowują się do nowych okoliczności. Jeśli tylko nocowanie pod namiotem jest Twoim sposobem podróżowania, miej pewność, że szybko stanie się ono także hobby Twojego dziecka. Przed podróżą nad morze wypróbuj namioty dla dzieci we własnym ogrodzie. W ten sposób przyzwyczaisz maluszka do przebywania w ciasnym pomieszczeniu.

Wyświetleń: 3136

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Spacery z Przewodnikiem po Władysławowie...

Spacery z Przewodnikiem po Władysławowie

RUSZA KOLEJNA EDYCJA BEZPŁATNYCH SPACERÓW Z PRZEWODNIKI...

Fenomen Jastrzębiej Góry i Chłapowa w 5 pu...

Fenomen Jastrzębiej Góry i Chłapowa w 5 punktach.

Są takie miejsca, do których się wraca. ...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap