Klimatyczny ślub i wesele nad morzem. Jakich formalności należy dopełnić, aby zorganizować ceremonię na plaży?

17 kwietnia 2023

Ślub na plaży kojarzy się z romantyczną atmosferą rodem z amerykańskich filmów. Jeszcze do niedawna jego organizacja była praktycznie nieosiągalnym marzeniem. Dziś ślub nad morzem jest jak najbardziej wykonalny, nadal wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Warto je podjąć, jeśli marzy nam się ceremonia inna niż wszystkie, która na długo zapadnie w pamięć naszą i wszystkich zaproszonych gości. Zabawę weselną możemy natomiast zorganizować w sali weselnej nad morzem, co będzie doskonałą kontynuacją ślubu w nadmorskich klimatach!

Ślub na plaży – jak go zorganizować?

Ślub na plaży to marzenie wielu panien młodych. Dziś nie musimy już wcale wyruszać w daleką podróż i organizować kameralnego wesela w tropikach, aby je ziścić – ceremonia zaślubin może bowiem z powodzeniem odbyć się nad polskim Bałtykiem. Z jej organizacją wiąże się jednak sporo formalności, których warto mieć świadomość, zanim ogłosimy wszem i wobec, że nasz ślub odbędzie się na plaży.

Od 2015 r. zawarcie związku małżeńskiego jest możliwe poza Urzędem Stanu Cywilnego. Ta zmiana otworzyła szerokie możliwości przed tymi parami, które od zawsze marzyły o klimatycznej ceremonii, obywającej się np. na łonie natury. Skorzystało z niej już wiele par, z których wiele deklaruje, że gdyby miało możliwość cofnąć czas, podjęłyby taką samą decyzję. Na wstępie warto zaznaczyć, że w plenerze może odbyć się tylko ślub cywilny lub humanistyczny. Przepisy prawa kanonicznego nie pozwalają bowiem na organizację ślubu kościelnego i co za tym idzie, także konkordatowego, poza świątynią.

Organizacja ślubu poza USC wiąże się z koniecznością uzyskania formalnej zgody. Należy więc złożyć pisemną prośbę, w której wskażemy miejsce ceremonii – musi ono spełniać określone przepisami prawnymi wymagania, w tym m. in. pozwalać na umieszczenie godła państwowego. Para musi we własnym zakresie zatroszczyć się o wyposażenie miejsca ceremonii w stoły, krzesła i dekoracje. Plaża musi spełniać także wymogi w zakresie dostępności i bezpieczeństwa.

Jeśli wybrane przez nas miejsce ma publiczny charakter, konieczne będzie także uzyskanie zgody Urzędu Miasta. Najlepszym i najprostszym wyborem będzie więc wynajęcie na ceremonię miejsca na plaży należącego do hotelu lub ośrodka wypoczynkowego. Jeśli w takim obiekcie znajduje się także sala weselna, możemy w nim zorganizować także zabawę weselną.

Ślub i wesele w nadmorskich klimatach

W nadmorskich miejscowościach mieści się wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych, które dysponują własną, zadbaną plażą z infrastrukturą. Wiele z nich oferuje także sale weselne z noclegiem dla gości oraz organizuje całe imprezy okolicznościowe w plenerze. Lista sal weselnych nad morzem jest dostępna na portalu ślubnym Weselezklasa.pl, z którego usług warto skorzystać, jeśli chcemy szybko i sprawnie zorganizować udane wesele.

Hotel nad morzem posiadający dostęp do prywatnej plaży i oferujący sale weselne to o tyle dobre i wygodne rozwiązanie, że w jednym miejscu będzie mogła odbyć się nie tylko nasza ceremonia zaślubin, ale także jej kontynuacja, czyli zabawa weselna. Goście zyskają ponadto możliwość korzystania do woli z uroków prywatnej plaży, morza i ogrodu. Ci weselnicy, który przybyli z daleka, zostaną natomiast ugoszczeni w hotelowych pokojach, również dostępnych na miejscu.

Co bardzo istotne, nadmorskie hotele dysponują także własnym zapleczem gastronomicznym, obsługą kelnerską oraz szeregiem innych, przydatnych podczas każdego wesela usług. Ich wybór okaże się więc strzałem w dziesiątkę, jeśli równie duże znaczenie, co sam klimat wesela, ma dla nas serwowane w jego trakcie jedzenie. Najlepsze lokale weselne nad morzem korzystają z usług sprawdzonych i wykwalifikowanych szefów kuchni, a ich menu jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy. Organizując ślub i wesele nad morzem, jedzenie może być zarówno tradycyjne, jak i opierać się na daniach rybnych, owocach morza i przystawkach, których obecność jeszcze silniej podkreśli nadmorski charakter uroczystości.

Wyświetleń: 3396

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem...

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem

Coraz mniej czasu dzieli nas od wyczekiwanych i upragnionyc...

Licznik rowerzystów zamontowany!...

Licznik rowerzystów zamontowany!

Jeeeeeden rowerzysta, druuuugi rowerzysta… Ponad 150 jednego dni...

Wakacje z noclegiem w Zakopanem - alternatywa...

Wakacje z noclegiem w Zakopanem - alternatywa dla morza

Dlaczego Zakopane jest świetnym miejsce na ...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap