Zaplanuj odpoczynek w 2023 - sprawdź kiedy wziąć urlop by mieć jak najwięcej dni wolnych

1 lutego 2023

W 2023 roku zyskasz aż 29 dni wolnych, jeśli weźmiesz 6 dni urlopu wypoczynkowego. W ciągu roku będzie 13 dni ustawowo wolnych i 7 handlowych niedziel. Możesz szykować się na długie wakacje – jeśli tylko dobrze zaplanujesz swój wyjazd.

Kiedy wziąć urlop w 2023 roku?

W tym roku warto skorzystać z siedmiu długich weekendów, w których wolne dni połączone są z ustawowo wolnymi dniami: Święto Trzech Króli (6 stycznia), Wielkanoc (9 i 10 kwietnia), Święto Pracy i Konstytucja 3 maja (1 i 3 maja), Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) czy Boże Narodzenie (27-29 grudnia). Warto wziąć urlop w dni, w które wypadają święta, by zyskać jeszcze więcej czasu wolnego.

Chcesz wypocząć? Zaplanuj swój urlop w taki sposób, aby skorzystać z jak największej liczby dni wolnych od pracy. Rozważ wzięcie jednego lub trzech dni urlopu, aby wykorzystać siedem długich weekendów. Ten rok jest wyjątkowy – przy 6 dniach urlopu wypoczynkowego możesz zyskać aż 29 dni wolnych od pracy!

W ciągu roku znajdziesz wiele okazji, aby skorzystać z dodatkowego wolnego – należą do nich choćby święta czy wspomniane już długie weekendy. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od uzgodnień z pracodawcą i indywidualnych potrzeb. Warto planować swój urlop z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że Twoje wakacje będą udane, a Ty w pełni wypoczniesz.

Co z niedzielami handlowymi? W 2023 r. zgodnie z ustawą będzie 7 takich niedziel, w których można będzie robić zakupy. Te dni to: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia. Pamiętaj, że niektóre sklepy (m.in spożywcze) są otwarte również w inne dni. Zawsze warto sprawdzić godziny otwarcia w danym sklepie, zanim wybierzesz się na zakupy.

Jak zaplanować urlop?

Obecny rok daje wiele okazji na urlop, dlatego z pewnością wiele osób będzie chciało zaplanować sobie dłuższe wakacje. Chcesz uzyskać jak najwięcej wolnych dni? Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wyjazd i dobrze zaplanować swój wyjazd.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, ile dni urlopu masz do dyspozycji. Niektóre firmy oferuje swoim pracownikom większą liczbę dni wolnych w ciągu roku, niż przewiduje ustawa. Może się ona różnić w zależności od branży, stanowiska czy stażu pracy. Przed wyjazdem warto sprawdzić, ile dni urlopu masz do dyspozycji i jakie są terminy jego wykorzystania.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego momentu na wakacje. Najlepiej unikać wyjazdów w okresie wakacyjnym, kiedy ceny są najwyższe i kiedy jest najwięcej turystów. Zamiast tego możesz wybrać inny termin, na przykład wczesną wiosnę lub późną jesień, kiedy jest mniej ludzi i ceny są bardziej przystępne.

Po wybraniu odpowiedniego momentu na wakacje warto zastanowić się, gdzie chcesz pojechać. Możesz wybrać popularne kurorty wakacyjne jak Gdańsk, Sopot lub mniejsze miejscowości – choćby Mielno czy Dębki.

Pozostało już tylko dokładnie zaplanować kwestie logistyczne, uwzględniając transport, zakwaterowanie i dostęp do atrakcji. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje pakiety wakacyjne, które zawierają nocleg, wyżywienie i różne rozrywki.

Znasz już termin swoich wakacji? Zacznij planować urlop jeszcze dziś – zanim zabraknie miejsc!

Zobacz NOCLEGI NAD MORZEM

Wyświetleń: 975

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

INSTA miejsce w Jastrzębiej Górze!...

INSTA miejsce w Jastrzębiej Górze!

SZAFIR USKRZYDLA Jak mawiała sama Coco Chanel: “Być moż...

Bunkrów nie ma, ale......

Bunkrów nie ma, ale...

...A WŁAŚNIE, ŻE BUNKRY SĄ! “Chłopaki nie płaczą” i jeden z na...

Spacery z Przewodnikiem po Władysławowie...

Spacery z Przewodnikiem po Władysławowie

RUSZA KOLEJNA EDYCJA BEZPŁATNYCH SPACERÓW Z PRZEWODNIKI...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap