Zaplanuj odpoczynek w 2023 - sprawdź kiedy wziąć urlop by mieć jak najwięcej dni wolnych

1 lutego 2023

W 2023 roku zyskasz aż 29 dni wolnych, jeśli weźmiesz 6 dni urlopu wypoczynkowego. W ciągu roku będzie 13 dni ustawowo wolnych i 7 handlowych niedziel. Możesz szykować się na długie wakacje – jeśli tylko dobrze zaplanujesz swój wyjazd.

Kiedy wziąć urlop w 2023 roku?

W tym roku warto skorzystać z siedmiu długich weekendów, w których wolne dni połączone są z ustawowo wolnymi dniami: Święto Trzech Króli (6 stycznia), Wielkanoc (9 i 10 kwietnia), Święto Pracy i Konstytucja 3 maja (1 i 3 maja), Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) czy Boże Narodzenie (27-29 grudnia). Warto wziąć urlop w dni, w które wypadają święta, by zyskać jeszcze więcej czasu wolnego.

Chcesz wypocząć? Zaplanuj swój urlop w taki sposób, aby skorzystać z jak największej liczby dni wolnych od pracy. Rozważ wzięcie jednego lub trzech dni urlopu, aby wykorzystać siedem długich weekendów. Ten rok jest wyjątkowy – przy 6 dniach urlopu wypoczynkowego możesz zyskać aż 29 dni wolnych od pracy!

W ciągu roku znajdziesz wiele okazji, aby skorzystać z dodatkowego wolnego – należą do nich choćby święta czy wspomniane już długie weekendy. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od uzgodnień z pracodawcą i indywidualnych potrzeb. Warto planować swój urlop z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że Twoje wakacje będą udane, a Ty w pełni wypoczniesz.

Co z niedzielami handlowymi? W 2023 r. zgodnie z ustawą będzie 7 takich niedziel, w których można będzie robić zakupy. Te dni to: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia. Pamiętaj, że niektóre sklepy (m.in spożywcze) są otwarte również w inne dni. Zawsze warto sprawdzić godziny otwarcia w danym sklepie, zanim wybierzesz się na zakupy.

Jak zaplanować urlop?

Obecny rok daje wiele okazji na urlop, dlatego z pewnością wiele osób będzie chciało zaplanować sobie dłuższe wakacje. Chcesz uzyskać jak najwięcej wolnych dni? Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wyjazd i dobrze zaplanować swój wyjazd.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, ile dni urlopu masz do dyspozycji. Niektóre firmy oferuje swoim pracownikom większą liczbę dni wolnych w ciągu roku, niż przewiduje ustawa. Może się ona różnić w zależności od branży, stanowiska czy stażu pracy. Przed wyjazdem warto sprawdzić, ile dni urlopu masz do dyspozycji i jakie są terminy jego wykorzystania.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego momentu na wakacje. Najlepiej unikać wyjazdów w okresie wakacyjnym, kiedy ceny są najwyższe i kiedy jest najwięcej turystów. Zamiast tego możesz wybrać inny termin, na przykład wczesną wiosnę lub późną jesień, kiedy jest mniej ludzi i ceny są bardziej przystępne.

Po wybraniu odpowiedniego momentu na wakacje warto zastanowić się, gdzie chcesz pojechać. Możesz wybrać popularne kurorty wakacyjne jak Gdańsk, Sopot lub mniejsze miejscowości – choćby Mielno czy Dębki.

Pozostało już tylko dokładnie zaplanować kwestie logistyczne, uwzględniając transport, zakwaterowanie i dostęp do atrakcji. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje pakiety wakacyjne, które zawierają nocleg, wyżywienie i różne rozrywki.

Znasz już termin swoich wakacji? Zacznij planować urlop jeszcze dziś – zanim zabraknie miejsc!

Zobacz NOCLEGI NAD MORZEM

Wyświetleń: 1478

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Obiekt nad morzem na sprzedaż!...

Obiekt nad morzem na sprzedaż!

Bobolin to spokojna miejscowość i idealne miejsce na wypoczynek dl...

Jak znaleźć idealne apartamenty nad morzem ...

Jak znaleźć idealne apartamenty nad morzem na święta wielkanocne?

Wielkanoc to świetny czas, ż...

PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA...

PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”

I edycja pro...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap