Środkowe wybrzeże – jakie miejsca warto odwiedzić?

9 lutego 2023

Środkowe wybrzeże Polski to region pełen niezwykłych atrakcji turystycznych. W tej części kraju znajdziesz piękne miasteczka, malownicze wybrzeże oraz wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Poznaj kilka interesujących propozycji na urlop!

Mielno ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic”

Słyszałeś już o mieleńskiej Leśnej Pętli Przygód i Tajemnic? To jedyna w swoim rodzaju ścieżka przyrodnicza, która wiedzie przez grodziska, bunkry i przybrzeżne wydmy. Po drodze zobaczysz wiele drewnianych figur w kształcie szyszek, które nadają tego miejscu wyjątkowego klimatu. To świetne miejsce na spacer z całą rodziną – a gdy już zmęczycie się wędrówką, możecie odpocząć na tarasie, z którego rozpościera się przepiękny widok.

Ustka – rejs promem na Bornholm

Jeśli nigdy nie miałeś okazji popłynąć w Rejs, wakacje w Ustce to idealny moment na to, by nadrobić zaległości. W sezonie letnim organizuje się tu wycieczki promem na Bornholm. Prom kursuje między Ustką a Nexo – drugim co do wielkości miastem na wyspie. Na samym Bornholmie jest wiele ciekawych atrakcji i miejsc do zwiedzania, dlatego z pewnością warto się tam wybrać!

Słowiński Park Narodowy i ruchome wydmy – Łeba

Słowiński Park Narodowy w Łebie powstał po to, by zachować piękno nadmorskiej linii brzegowej – system jezior, torfowisk, łąk i lasów. Ważniejsza jest jednak ochrona wyjątkowego na skalę Europy pasa ruchomych wydm. Ciągną się one przez całą Mierzeję Łebską, odkrywając pradawne pnie drzew i skamieniałe pozostałości lasów.

Park zajmuje 327,44 km2 powierzchni, także jest co zwiedzać!

Zamek Książąt Pomorskich – Darłowo

Zamek Książąt Pomorskich może być ciekawym punktem wycieczki nad Bałtyk. To jedyny gotycki zamek na polskim wybrzeżu, a jego budowę rozpoczęto w XIV wieku. Budynek służył jako twierdza, magazyn, więzienie, a od 1930 roku pełni funkcję muzeum.

W zamku możesz wejść na 24-metrową wieżę, z której rozpościerają się piękne nadmorskie widoki. Obejrzysz tu też liczne wystawy: ptaków, tematyki morskiej, sztuki sakralnej, sztuki ludowej, zabytkowych mebli, narzędzi tortur, sztuki wschodniej i samego Darłowa.

Bunkry w Bobolinie

Bunkry w Bobolinie to prawdziwe skarby historii, które warto zobaczyć na własne oczy. Odwiedzając to miejsce będziesz miał okazję przenieść się w czasie i poznać jego historię z bliska. Bunkry są doskonale zachowane i udostępnione do zwiedzania. To będzie niesamowita wycieczka, która na długo zostanie Ci w pamięci!

Przystań Sportów Wodnych – Dąbki

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, koniecznie odwiedź Przystań Sportów Wodnych w Dąbkach. Ta malownicza przystań położona nad jeziorem Bukowo jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych takich jak kajakarstwo czy windsurfing. Dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć i cieszyć się pięknem przyrody, przystań oferuje wypożyczanie sprzętu do pływania oraz liczne miejsca do relaksu i opalania.

Latarnia – Gąski

Latarnia morska w Gąskach to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją urokliwą scenerią i historią. Ta zbudowana w XIX wieku, imponująca budowla przetrwała wiele trudnych lat i dziś jest jednym z najważniejszych zabytków Pomorza. Odwiedzając latarnię, będziesz mógł podziwiać piękne widoki na Bałtyk oraz poznać historię tego miejsca. Dodatkowo można tam również zobaczyć, jak działa latarnia oraz przejść się po samej wieży.

Szukasz noclegów na środkowym wybrzeżu Bałtyku? Zarezerwuj miejsce w okolicy!

Wyświetleń: 2406

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA...

PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”

I edycja pro...

Kolonie nad morzem - świetne wakacje dla dzi...

Kolonie nad morzem - świetne wakacje dla dzieci i młodzieży

Kolonie nad morzem to wspaniała okaz...

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem...

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem

Coraz mniej czasu dzieli nas od wyczekiwanych i upragnionyc...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap