location_on Dowolna lokalizacja

widgets Ośrodki rehabilitacyjne

checked Dowolne udogodnienie

Ośrodki rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne nad morzem (15)

KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO - REHABILITACYJNY, MASAŻE SOLANKOWE, BASEN, CAŁODZIENNE WYŻYWIENIE

200 m

Turnusy rehabilitacyjne - innowacyjne zabiegi balneoterapii w basenie i wannie solankowej, krioterapii miejscowej, hydrokolonoterapii, ozonoterapii itd.

100 m

Nasza kadra medyczna z przyjemnością doradzi i pomoże zadbać o Waszą witalność. Okłady borowinowe, krioterapia, masaże i kąpiele lecznicze, indywidualne ćwiczenia pod okiem fachowc

150 m

ORGANIZUJEMY TURNUSY REHABILITACYJNE ORAZ SZKOLENIA! ZAPRASZAMY SENIORÓW I GRUPY ZORGANIZOWANE - Oferujemy pokoje 1,2,3,4 oraz apartamenty. Prosimy zapoznać się

250 m

Ośrodki rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne nad morzem - sprawdź nasze oferty !

Ośrodki rehabilitacyjne i turnusy rehabilitacyjne nad morzem - sprawdź nasze oferty !

Szukasz odpowiedniego ośrodka rehabilitacyjnego nad morzem oferującego turnusy rehabilitacyjne? Interesują Cię sprawdzone oferty związane z rehabilitacją dla dorosłych oraz dzieci? Nic prostszego! Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź miejsce oraz ofertę, które spełnią Twoje oczekiwania. Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem zatrudniają specjalistów takich jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną. W miejscach, gdzie odbywają się turnusy rehabilitacyjne, często znajdują się specjalistyczne sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, które oferują zakwaterowanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju terapii. Dłuższe pobyty pozwalają na bardziej kompleksową rehabilitację. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie tanie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe nad morzem oraz turnusy rehabilitacyjne 14 dniowe nad morzem. Pamiętaj, że ośrodki rehabilitacyjne nad morzem to coś więcej niż aktywna forma rehabilitacji, to również świetna okazja do wypoczynku nad Bałtykiem.

Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych nad morzem. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe nad morzem oraz turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe nad morzem. Najwięcej sprawdzonych informacji można znaleźć na stronach PFRON. Najczęściej wynosi ono od 20% do 30% średniego wynagrodzenia. 

Nad morzem znajduje się wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferujących turnusy rehabilitacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych pobyty urozmaicone są ciekawymi zajęciami integracyjnymi i kulturalno-oświatowymi.

Dodatkowe zabiegi zależą od kategorii wybranego obiektu. Wiele z nich oprócz turnusów rehabilitacyjnych i leczniczych oferuje pakiety związane z odnową biologiczną, dietetyką oraz SPA. Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem zatrudniają specjalistów takich jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną.

Województwo zachodniopomorskie i pomorskie to miejsca, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków rehabilitacyjnych. Miejsca szczególnie znane i lubiane to oczywiście Dąbki i Bobolin, a także Dziwnówek, Mielno oraz Jantar.

Wysokość dofinansowania z PFRON do turnusów rehabilitacyjnych wynosi:

- 30% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawnej w wieku do lat 16 oraz osoby niepełnosprawnej w wieku 16-24 uczącej się i niepracującej, bez względu na stopień niepełnosprawności,

- 27% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,

- 25% przeciętnego wynagrodzenia dla: osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności,

- 20% przeciętnego wynagrodzenia dla: opiekuna osoby niepełnosprawnej ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej.

Do najpopularniejszych schorzeń leczonych należy reumatyzm. Reuamtologia obejmuje schorzenia kości, stawów oraz tkanek łącznych. Zabiegi wykonywane w ramach reuamtyzmu to: temoterapia, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia. 

Inne schorzenia leczone w sanatoriach to osteoporoza, choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, kardiologiczne, nadcićnienie, otyłośc, cukrzyca.

Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem obejmują różne formy turnusów rehabilitacyjnych, takie jak fizjoterapia, hydroterapia (leczenie wodą morską), terapie uzdrowiskowe (np. błotne kąpiele), masaże, ćwiczenia rehabilitacyjne, a także edukację zdrowotną i psychoterapię. W ośrodkach rehabilitacyjnych nad morzem pracują specjaliści, tacy jak fizjoterapeuci, lekarze rehabilitacji, pielęgniarki i terapeuci, którzy zapewniają pacjentom odpowiednią opiekę medyczną.

Ceny turnusów rehabilitacyjnych nad morzem zależą od rodzaju, standardu i kategorii wybranego obiektu. Najdroższe są ośrodki nad morzem, które oprócz typowej rehabilitacji oferują również dodatkowe pakiety SPA. Niemniej jednak ceny pobytu w standardowych ośrodkach rehabilitacyjnych, w zależności od wybranego terminu, zaczynają się już mniej więcej od 100 zł za osobę, za dobę.

Wiele ośrodków rehabilitacyjnych oferuje po sezonie tanie turnusy rehabilitacyjne 7-dniowe nad morzem oraz turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe nad morzem. Pamiętaj, że ośrodki rehabilitacyjne nad morzem to coś więcej niż aktywna forma rehabilitacji, to również świetna okazja do wypoczynku nad Bałtykiem.
serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0