Gdzie się udać na wakacje po sezonie letnim?

14 października 2022

Wakacje już się skończyły, a rok szkolny właśnie się rozpoczął? To oznacza, że nawet w najpopularniejszych wakacyjnych miejscach na świecie, nie spotkamy już ogromnych tłumów turystów, dlatego warto niektórzy wybierają właśnie ten czas na wypoczynek.To jest ta pozytywna strona medalu, z drugiej strony dla osób lubiących ciepłe miejsca, może to być małe wyzwanie, ponieważ nie w każdym miejscu jest jeszcze tak ciepło, jak w lipcu i sierpniu. Zatem, gdzie najlepiej udać się na wypoczynek poza sezonem?

W tym roku ogromną popularnością cieszyły się czartery jachtów, które gwarantują przeżycie niezapomnianej przygody. Taka forma aktywności daje poczucie pełnej wolności i jest to tak naprawdę połączenie środka transportu z miejscem wypoczynku. 

To rozwiązanie idealne dla każdego, ponieważ nawet po sezonie, można wybrać się w miejsce, gdzie zimą panuje piękna pogoda.

Poniżej postaramy się przedstawić kilka naprawdę interesujących propozycji, które związane są z tą formą wakacyjnej aktywności.

Wakacje w Grecji

Wypoczynek po sezonie letnim w Grecji jest idealny dla osób, które nie przepadają za letnimi upałami. We wrześniu średnia temperatura w kraju wynosi ok. 21-27 stopni Celsjusza. To oczywiście nie jest powodem do rezygnowania z uroków morza.

Warto dodać, że Grecja jest jednym z najpopularniejszych krajów na czarter jachtów. Turyści pokochali ten kraj z bardzo wielu powodów, m.in. z licznych malowniczych wysp, przyjaznych mieszkańców, krystalicznie czystej wody, a także idealnej pogody.

Jeśli chodzi o wyprawy jachtem, to najczęstszym miejscem startowym są Ateny. Jest to miasto, które stanowi najstarsze centrum kultury na całym świecie. W pobliżu stolicy znajdują się dwie niewielkie wyspy Kea i Kitnos, które są idealne na pierwszy rejs.

Chorwacja 

Kolejnym krajem, który polecamy to Chorwacja, której nie trzeba dodatkowo zachwalać. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych żeglarzy.

Kraj posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a dodatkowo położona jest całkiem blisko Polski. Decydując się na czarter jachtu, najczęściej wybierany jest region Zadaru, Dubrownika lub Primošten.

My zdecydowanie polecamy rejon między Zadarem a Sibenikiem, gdzie żegluga jest spokojniejsza, ze względu na naturalny falochron z wysp, który zatrzymuje duże fale.

Zdaniem wielu, Chorwacja posiada najpiękniejsze wybrzeże nad Morzem Śródziemnym, a do tego tysiące niewielkich wysp z przepięknymi zatokami, które wręcz zapraszają na kąpiel.

Karaiby

Pomimo tego, że Karaiby zwykle kojarzone są grasującymi piratami, to jest to miejsce przepełnione historią, zabytkami, a także pięknymi krajobrazami. Występujące pasatowe wiatry sprawiają, że panują tam wysokie temperatury, a woda jest zawsze ciepła i idealna do kąpieli oraz nurkowania.

Jest to miejsce wyjątkowe dla wielu żeglarzy, ponieważ gdy w naszym kraju panuje sroga zima, która uniemożliwia żeglowanie, na Karaibach można to robić zawsze!

Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze warunki do żeglowania na Karaibach, występują od grudnia do marca.

Polecamy pływanie wokół głównych łańcuchów, czyli Wielkie Antyle, Małe Antyle, Hispaniola, Jamajka, St. Lucia, czy Puerto Rico.

Jeśli interesuje cię przeżycia takiej przygody, przychodzimy z pomocą! Strona BOATAROUND posiada bardzo szeroką ofertę wynajmu i czarteru jachtów w kilku miejscach na świecie. Tutaj zaplanujesz swoje wakacje nad morzem.

Nie posiadasz patentu żeglarskiego? Nie musisz się martwić! Czarter jachtów dostępny jest dla wszystkich, jeśli nie posiadasz patentu, wystarczy wybrać opcję wynajmu ze skipperem, który zajmie się wszystkim. Nie czekaj i zorganizuj wakacje życia już dziś! 

Wyświetleń: 611

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap