Plaże w Łebie

Plaże w Łebie - oczywiście że największą atrakcją ściągającą tłumy jest łebska plaża. Dobrze że władze tego miasta to rozumieją i o swoją plażę dbają - jest duża, szeroka i zadbana. 

Plaża w Łebie podzielona jest na 3 strefy A,B,C. I tak więc plaża A - jest najpopularniejsza, ponieważ najłatwiej się do niej dostać. Mnóstwo też tu różnorakich barów, sklepów, stoisk. Plaża ta oczywiście jest jest strzeżona, a w sezonie dużo się na niej dzieje. W sezonie jest tu dość tłoczno. Przy tej plaży wznosi się na wysokiej wydmie Hotel Neptun. Plażę A zamyka od zachodu falochron osłaniający wejście do portu.

Nieco dalej na wschód znajduje się plaża C. Jest niestrzeżona, ale mniej uczęszczana co ważne dla tych co lubią wypocząć. Nad plażą wznosi się najwyższa wydma w Łebie zwana Wydmą Mampego. Dalej na wschód plaża wchodzi w rzerwat przyrody Mierzeja Sarbska.

Natomiast plaża B zlokalizowana jest na zachód od falochronu. Dojść do niej można ul. Turystyczną lub od strony mariny. Plaża jest strzeżona i wyposażona w infrastrukturę rekreacyjną i gastronomiczną. Kierując się dalej na zachód wejdziemy na tereny Słowińskiego Parku Narodowego i zielonym szlakiem możemy dojść do ruchomych wydm.

Podoba Ci się ta atrakcja ? Kliknij:

Komentarze użytkowników

MOŻESZ DODAĆ KOMENTARZ PRZEZ FACEBOOK.COM