Marina - Port Jachtowy

Port Jachtowy w Łebie jest pierwszą mariną z prawdziwego zdarzenia nad polskim morzem.

Port jachtowy w Łebie jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad sto jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości.

Miejsca postojowe umożliwiają skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych. Na terenie mariny jest bar, hotel, stacja paliw dla jednostek.

Replika Świerkowej Tratwy

Na terenie Mariny w Łebie można zobaczyć replikę Świerkowej Tratwy, na której w 1957 r. trzech żeglarzy - z Andrzejem Urbańczykiem na czele - wypłyneło z Łeby do Szwecji. Tratwa zbudowana była ze świerkowych bali i miała wymiar 10 x 4,5 m. Po 9 dniach żeglugi dotarli do południowych brzegów Gotlandii.

Natomiast replika została wykonana w 2004 roku i miała posłużyć grupie żeglarzy do powtórzenia wyczynu żeglarzy z  1957 roku. Jednak z powodów technicznych ponowny taki rejs nigdy się już nie odbył.

Podoba Ci się ta atrakcja ? Kliknij:

Komentarze użytkowników

MOŻESZ DODAĆ KOMENTARZ PRZEZ FACEBOOK.COM