Dodano: 22:11, 31.03.2012

Park rekreacyjno-edukacyjny SEAPARK

W czerwcu w Sarbsku niedaleko Łeby zostanie otworzony Park Rekreacyjno- Edukacyjny SEAPARK. Na terenie parku będzie basen z fokami szarymi i uchatkami kalifornijskimi - będzie można zobaczyć karmienie fok wraz z ich treningiem. W parku znajdzie się również oceanarium, gdzie zobaczyć będzie można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również muzeum rękodzieła marynistycznego

Muzeum marynistyczne zawierać będzie bardzo dużą ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej.

Kolejną atrakcją w parku będzie Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D. W północnej części Polski, będzie to jedyne takie miejsce, gdzie można będzie przeżyć podróż po głębinach morskich pełnych pradawnych podwodnych stworów.

Poza fokarium, muzeum i oceanarium w parku będzie można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Będzie to nie lada gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości.

Już od samego wjazdu na teren parku goście zostaną przywitani charakterystycznym morskim otoczeniem. Dzięki temu wygląd i tematyka parku przybliża i opisuje historie regionu Pomorskiego.

Sea Park Sarbsk w przyszłości planuje otworzyć kolejne atrakcje związane tematycznie z fauną i florą mórz i także z kulturą i historią regionu Pomorza.

Szczegóły na stronie www.seapark.pl

Więcej: