Dodano: 17:18, 15.03.2012

Łeba w górach

Jak wypromować wspaniały Bałtyk w górach? Na bardzo ciekawy pomysł wpadli samorządowcy z Łeby i powiatu lęborskiego. Dzięki mikroskopijnej łebskiej plaży, która „utworzyła” się w polskich górach mieszkańcy i turyści przebywający w Szczyrku i Wiśle mogli zapoznać się z urokami bałtyckiego morza.

Podczas pięciodniowego wyjazdu, który został zorganizowany przez samorządowców z Łeby oraz powiatu lęborskiego, można było zapoznać się z regionem pomorskim dzięki stanowisku promocyjnemu, który przypominał mini plażę. Organizatorzy rewelacyjne trafili z terminem, ponieważ promocja pokryła się z narciarskimi wydarzeniami, przez co o Łebie usłyszeli między innymi uczestnicy finału Zimowego Pucharu Radia Zet w Beskidzkiej 5 oraz przedstawiciele Polonii, którzy brali udział w Światowych Igrzyskach Polonijnych.

Na stoisku promocyjnym, zainteresowani wypoczynkiem nad morzem turyści, mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Łebie, a także zasmakować regionalnych przysmaków kulinarnych np. śledzia po łebsku. Wcześniej w podobny sposób promowano ten sam region w Łodzi.

Więcej: