Dąbki Zdrój

Dąbki - to jedno z najczystszych miejsc nad polskim morzem. Znajduje się ok. 8 km od Darłowa i 30 km od Koszalina. Dąbki położone nad morzem oraz jeziorem Bukowo posiadają znakomity mikroklimat (dostępne są tu liczne sanatoria i domy uzdrowiskowe).
Dąbki
Dąbki - fot. M.WIRKUS 2009

Dąbki są wspaniałą bazą sportów wodnych, wędkarstwa, turystyki rowerowej oraz pieszej. W Dąbkach znajduje się przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Można również skorzystać z położonego nieopodal ośrodka jazdy konnej, a także rejsów statkiem spacerowym.

Dąbki Charakterystyka

Dąbki Zdrój położone są w korzystnym mikroklimacie, charakteryzującym się dużym nasłonecznieniem i wilgotnym powietrzem. Duże obszary leśne i brak przemysłu w promieniu kilkudziesięciu km to gwarancja czystego i zdrowego powietrza. Znajdują się tu również łąki o podłożu borowinowym. Drugim skarbem tej krainy jest woda. Dzięki korzystnym prądom morskim przybrzeżne wody Bałtyku nie są zanieczyszczone, a plaża i drobniutki złoty piasek oraz kąpielisko w Dąbkach nigdy nie były zamknięte, co jest wiarygodnym świadectwem ich czystości.
Na miłośników wodnych uciech czeka rozlegle jezioro Bukowo oraz dwie rzeki - Wieprza i Grabowa w których wędkarze mogą złowić rybę życia. Można również wypłynąć kutrem na połowy nocne na Bałtyku. Na przystani przy jeziorze Bukowo wypożyczyć można kajaki, łodzie, rowery wodne oraz żaglówki. Wyśmienite warunki do pływania na windsurfingu stwarzają często wiejące tu wiatry. Niewątpliwa atrakcja sezonu są także zawody "Puchar Polski" w windsurrfingu.