PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”

14 lipca 2022

I edycja projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” odbyła się w 2021 roku i zgromadziła ponad 11 tysięcy zarówno mieszkańców jak i turystów spędzających wakacje nad polskim morzem. Pomysłodawca i organizator projektu – Fundacja PGE – kontynuuje projekt tym razem na plażach w Ustce, Łebie, Lubiatowie i Sasinie.

II edycja wydarzenia „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” rozpoczyna się 8 lipca w Ustce. W kolejnych tygodniach Plaża PGE odwiedzi Łebę, Lubiatowo i Sasino.

DOBRA ENERGIA – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE

II edycja wydarzenia „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” rozpoczyna się 8 lipca w Ustce. W kolejnych tygodniach Plaża PGE odwiedzi Łebę, Lubiatowo i Sasino.

DOBRA ENERGIA – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE


W ramach projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”, na plażach nad polskim morzem w każdej z 4 miejscowości powstaną strefy edukacyjne, gdzie będzie można zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, a w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

W ramach stref edukacyjnych przewidziano kilka stref tematycznych:

- strefa interaktywnej edukacji, gdzie dzięki okularom VR uczestnicy przeniosą się do wnętrza turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji - poznają opowieści o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Energorower pozwoli wytworzyć energię elektryczną za pomocą własnych mięśni.

- strefa wiedzy, gdzie będzie można dowiedzieć się 10 najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz zobaczyć skalę turbin wiatrowych w otoczeniu innych rozpoznawalnych obiektów, takich jak: PGE Narodowy czy wieża Eiffla.

- strefa warsztatów i zabawy, gdzie wykorzystując prostą mechanikę i ciekawą formę wielkoformatowych gier i atrakcji, takich jak – Cornhole, czyli gry polegającej na rzucaniu woreczkiem do otworu wyciętego w specjalnej platformie, zręcznościowej gry ruchowej Twister, czy gry planszowej, będzie można pogłębić wiedzę na temat morskich farm wiatrowych.

- strefa sportowa, w ramach której będzie dostępne wielkoformatowe boisko, na którym odbywać się będą turnieje - siatkówki plażowej, piłki nożnej lub przeciągania liny. Każdy weekend to także dodatkowe akcje specjalne, jak np. wizyty gwiazd sportu wspieranych przez PGE.

Gdzie można będzie znaleźć Plażę PGE ?

  • USTKA wejście na plażę nr 5: 8-17.07
  • ŁEBA wejście na plażę za hotelem Łeba: 20-26.07
  • LUBIATOWO wejście na plażę nr 44: 29.07-7.08
  • SASINO wejście na plażę nr 51 (Stilo): 10-16.08

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją projektu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim, zgodnie z którym do 2040 roku będzie posiadać przynajmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach.

Fundacja PGE już po raz drugi realizuje projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” w nadmorskich miejscowościach. W ubiegłym roku edukacyjne strefy Fundacji PGE zagościły w Lubiatowie, Łebie, Ustce oraz Międzyzdrojach, gdzie odwiedziło je ponad 11 tys. osób.

Więcej informacji znajdziecie na – https://plazagkpge.pl

Wyświetleń: 1270

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz podobne

Klimatyczny ślub i wesele nad morzem. Jakich...

Klimatyczny ślub i wesele nad morzem. Jakich formalności należy dopełnić, aby zorganizować ceremonię na plaży?

Ślub na plaży kojarzy się z romantyczną atmosferą rodem z amerykańskich filmów. Jeszcze do niedawna jego organizacja była praktycznie nieosiągalnym marzeniem. Dziś ślub nad morzem jest jak najbardziej wykonalny, nadal wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Warto je p...

100 lat Jastrzębiej Góry!...

100 lat Jastrzębiej Góry!

ZOBACZ WSPANIAŁY FILM OBRAZUJĄCY JASTRZĘBIĄ GÓRĘ NA PRZESTRZENI LA...

Obiekt nad morzem na sprzedaż!...

Obiekt nad morzem na sprzedaż!

Bobolin to spokojna miejscowość i idealne miejsce na wypoczynek dl...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap