PGE zaprasza na II edycję projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”

14 lipca 2022

I edycja projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” odbyła się w 2021 roku i zgromadziła ponad 11 tysięcy zarówno mieszkańców jak i turystów spędzających wakacje nad polskim morzem. Pomysłodawca i organizator projektu – Fundacja PGE – kontynuuje projekt tym razem na plażach w Ustce, Łebie, Lubiatowie i Sasinie.

II edycja wydarzenia „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” rozpoczyna się 8 lipca w Ustce. W kolejnych tygodniach Plaża PGE odwiedzi Łebę, Lubiatowo i Sasino.

DOBRA ENERGIA – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE

II edycja wydarzenia „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” rozpoczyna się 8 lipca w Ustce. W kolejnych tygodniach Plaża PGE odwiedzi Łebę, Lubiatowo i Sasino.

DOBRA ENERGIA – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE


W ramach projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”, na plażach nad polskim morzem w każdej z 4 miejscowości powstaną strefy edukacyjne, gdzie będzie można zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, a w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

W ramach stref edukacyjnych przewidziano kilka stref tematycznych:

- strefa interaktywnej edukacji, gdzie dzięki okularom VR uczestnicy przeniosą się do wnętrza turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji - poznają opowieści o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Energorower pozwoli wytworzyć energię elektryczną za pomocą własnych mięśni.

- strefa wiedzy, gdzie będzie można dowiedzieć się 10 najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz zobaczyć skalę turbin wiatrowych w otoczeniu innych rozpoznawalnych obiektów, takich jak: PGE Narodowy czy wieża Eiffla.

- strefa warsztatów i zabawy, gdzie wykorzystując prostą mechanikę i ciekawą formę wielkoformatowych gier i atrakcji, takich jak – Cornhole, czyli gry polegającej na rzucaniu woreczkiem do otworu wyciętego w specjalnej platformie, zręcznościowej gry ruchowej Twister, czy gry planszowej, będzie można pogłębić wiedzę na temat morskich farm wiatrowych.

- strefa sportowa, w ramach której będzie dostępne wielkoformatowe boisko, na którym odbywać się będą turnieje - siatkówki plażowej, piłki nożnej lub przeciągania liny. Każdy weekend to także dodatkowe akcje specjalne, jak np. wizyty gwiazd sportu wspieranych przez PGE.

Gdzie można będzie znaleźć Plażę PGE ?

  • USTKA wejście na plażę nr 5: 8-17.07
  • ŁEBA wejście na plażę za hotelem Łeba: 20-26.07
  • LUBIATOWO wejście na plażę nr 44: 29.07-7.08
  • SASINO wejście na plażę nr 51 (Stilo): 10-16.08

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją projektu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim, zgodnie z którym do 2040 roku będzie posiadać przynajmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach.

Fundacja PGE już po raz drugi realizuje projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” w nadmorskich miejscowościach. W ubiegłym roku edukacyjne strefy Fundacji PGE zagościły w Lubiatowie, Łebie, Ustce oraz Międzyzdrojach, gdzie odwiedziło je ponad 11 tys. osób.

Więcej informacji znajdziecie na – https://plazagkpge.pl

Wyświetleń: 68

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz podobne

100 lat Jastrzębiej Góry!...

100 lat Jastrzębiej Góry!

ZOBACZ WSPANIAŁY FILM OBRAZUJĄCY JASTRZĘBIĄ GÓRĘ NA PRZESTRZENI LA...

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem...

Wakacje z dziećmi na szóstkę z plusem

Coraz mniej czasu dzieli nas od wyczekiwanych i upragnionyc...

Wybierasz się do Darłówka? Tu wypoczniesz!...

Wybierasz się do Darłówka? Tu wypoczniesz!

Darłówko to jeden z najchętniej odwiedzanych nadmor...

Korzystanie z serwisu wiąże się z akceptacją REGULAMINU. | Polityka Prywatności
Do prawidłowego funkcjonowania serwisu używamy ciasteczek.

JAKI DZIŚ DZIEŃ?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Copy link
Powered by Social Snap