Władysławowo

Najważniejsze to odnaleźć tę jedynie słuszną i odsłaniającą piękno krajobrazu perspektywę. Kto ma zatem chęć obejrzeć Półwysep Helski w pełnej krasie powinien odwiedzić Władysławowo.

Jego usytuowanie sprawia, że niewiele potrzeba, aby wzrokiem ogarnąć po kaszubsku zwany "krowi ogon". Wystarczy wejść na wieżę widokową Domu Rybaka, aby Półwysep Helski rzucił nam się dosłownie na oczy.

Władysławowo jest zatem miastem z obiecującą perspektywą, dobrą bazą wypadową w różne ciekawe poznawczo i turystycznie miejsca. Jeśli komuś marzy się na przykład skandynawskie wybrzeże Władysławowo jak najbardziej jest dobrym miejscem, aby zacząć takie marzenia spełniać.

Władysławowo

Obfitość wód, to znaczy dostęp zarówno do otwartego morza jak i Zatoki Puckiej oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego daje turystom możliwość wyboru sposobu spędzania wolnego czasu, według bogatej listy turystycznych upodobań. Na liście umieścić można tradycyjne kąpiele morskie, czy bardziej wyrafinowane środki wodnej aktywności. Kto woli może spędzić czas zapoznając się z bogactwem typów wybrzeża (charakterystycznych dla południowego Bałtyku) lub zwiedzać torfowiska.

Warto zajrzeć na Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie Cetniewo, żeby powspominać najepsze polskich sportowców.

Kto pała chęcią poznawania i nasycić musi wzrok zabytkowym widokiem znajdzie obiekty warte skupienia i kontemplacji, poczynając od wspomnianej wieży widokowej, na XX-wiecznych domach i XX-wiecznym kościele Wniebowzięcia NMP kończąc. Komu starczy sił oczywiście skorzystać może z wieczorowo-nocnych atrakcji jakimi dysponuje Władysławowo.