Ustka

Ustka to znane miasto przede wszystkim turystom. Od kilku lat Ustka konkuruje z Łebą o miano Letniej Stolicy Polski. A jak wiemy konkurencja zawsze potęguje do działania więc Ustka do lata przygotowana jest bardzo. Wszystko jest dla turysty.
Widok z latarni morskiej - fot. M.WIRKUS 2010

Ustka słynie ze specjalnie przygotowanych plaże szerokie i piaszczyste powodują że leżenie plackiem jest miłe. A piękne zachody słońca oglądane przy rybce z nadmorskiej promenady na trwale znajdą się w pamięci.

Ustka

Ustka jest jedną z większych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Turystom Ustka oferuje wiele przytulnych miejsc w pensjonatach, kwaterach czy luksusowych hotelach i ośrodkach wczasowych, a dla lubiących obcować z naturą pola namiotowe i campingi. Oczywiście nie można zapomnieć że Ustka jest uzdrowiskiem i można tu przyjechać podreperować swoje ciało kąpielami solankowymi oraz masą innych zabiegów. Uzdrowiskowy charakter miasta miało już od 1912 roku gdy postały usteckie łazienki.

Ustka oferuje dla turysty praktycznie wszystko co by mu było potrzebne. Praktycznie wszyscy wynajmują pokoje, co krok smażalnie ryb czy popularne fast foody. Oczywiście nie może zabraknąć w programie wakacji rejsu po morzu.

Ustecka plaża, o którą troskliwie dbają włodarze miasta rozdzielona jest kanałem na dwie części. Plaża Zachodnia daleka od zgiełku miasta pozwala na większy komfort wylegiwania się. Na plaży wschodniej natomiast latem odbywa się masa atrakcji no i na promenadę blisko aby coś szybko przekąsić. Lecz w upalne dni znaleźć tu kawałek wolnego piasku jest znacznie utrudnione :)

Ustka - najważniejsze atrakcje

  • Plaża Zachodnia i Wschodnia - plaża w Ustce przedzielona jest kanałem portowym. Wschodnia dla aktywnych i lubiących tłumy. Zachodnia - spokojniejsza, ale praktycznie tylko do plażowania.
  • Ustecka Syrenka - pomnik usteckiej Syrenki na falochronie portowym.
  • Latarnia Morska - koniecznie trzeba się wdrapać na jej szczyt żeby zobaczyć całą Ustkę,
  • Trzecie Molo - kiedyś Ustka miała być wielkim portem, po tej idei został tylko fragment budowanego mola,
  • Usteckie Bunkry - pozostałości po "Twierdzy Ustka" - zarówno poniemieckie, jak i po "Zimnej Wojnie"
  • Muzeum Ziemi Usteckiej - Historia Ustki, ale także wystawy czasowe.
  • Muzeum Chleba - w usteckiej piekarni urządzono prywatne Muzeum Chleba. Poznaj jak wyglądało pieczenie chleba dawniej.
  • Muzeum Minerałów - w unikalnym miejscu, bo w pomieszczaniach schronu przeciwlotniczego można poznać to co ziemia nam zaoferowała.

Ustka - Noclegi nad morzem

W Ustce odnajdziesz pełną gamę noclegów nad morzem. Musisz się tylko zastanowić czego oczekujesz od wakacji nad morzem. Organizując wczasy, wakacje czy urlop nad morzem pomożemy Tobie przekazując informacje o wysokiej klasy hotelach spa w Ustce, o kameralnych usteckich pensjonatach, o rodzinnych apartamentach w Ustce, czy niedrogich kwaterach i pokojach gościnnych w Ustce. Warto dobrze przejżeć nasze oferty noclegów w Ustce żeby wybrać odpowiednie dla siebie miejsce na wakacyjny wypoczynek nad morzem.

Historia Ustki

Pierwsza udokumentowana wzmianka o Ustce pochodzi z 1337 roku. Dokument ten stwierdza miedzy innymi, że cały i niepodzielny port Ustka położony po obu stronach rzeki Słupi pod względem prawnym stanowi własność miasta Słupska.

Ten stan rzeczy trwał przez pięć i pół wieku. W tym czasie przez Ustkę wiódł szlak handlowy łączący Słupsk - ówczesny port morski z portami handlowymi Niemiec, Danii i Szwecji. Koniec XVIII wieku był burzliwym okresem dla Europy, zawierucha napoleońska nie ominęła i naszych ziem. Na przełomie 1806 i 1807 roku wojska francusko - polskie zdobyły Słupsk i Ustkę, które stały się garnizonami i gospodarczym zapleczem Wielkiej Armii Napoleona. Więcej o historii Ustki