Rewal

Położony tak by swym wzrokiem przeszywać samo centrum Bornholmu, ma wspaniałe widoki, w tym miejscu można zapatrzeć się w naprawdę daleką dal.

Rewal położony w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego, w północno-zachodniej Polsce, na terenie województwa zachodniopomorskiego zaprasza na swój taras widokowy.

To jego serce i wizytówka. Dlaczego? Bo pokazuje najcenniejszy jego skarb, największą atrakcję Bałtyckie Morze, i to w jakiej oprawie. Rewalski taras widokowy umiejscowiony na wysokim klifie, porośniętym soczystą zielenią jest świadkiem morskiego życia. To obserwator wielu wydarzeń często samotny bo bezludny, a woda i plaża żyją przecież nieustannie swoim rytmem.

Rewal

Ten rytm wyznaczają urokliwe wschody i zachody słońca, wypływanie łodzi rybackich na połów, ich powroty ( na plaży znajduje się baza rybacka, wszyscy turyści spragnieni i uwiedzeni zapachem ryb mogą ich skosztować do woli), tłumy plażowiczów zaangażowanych w leżenie, spacerowanie, bieganie, uprawianie sportów wodnych różnej maści, dlatego czasem zamajaczy nam w morskiej toni jakiś skuter czy banan obsadzony małymi ludzikami w kapoku, które w regularnych odstępach czasu spadają do wody mając z tego największą radość.

Jeżeli będziemy mieli trochę szczęścia może uda się zobaczyć lubiącą przebywać w tym rejonie fokę Depkę objętą programem ochrony foki szarej. Kiedy już umilknie na plaży ludzki głos, kiedy zrobi się trochę zimniej i zmieni się pogoda z widokowego tarasu można obserwować przyrodnicze, niebezpieczne spektakle.

Sztorm jednych może zafascynować drugich przestraszyć, grunt, że można obserwować go z bezpiecznego miejsca. Rewal jest sam w sobie bezpiecznym, przytulnym miejscem w którym turyści dobrze się czują, ze spokojem wracają wieczorem na sen. Witają ich hotele, pensjonaty, kwatery prywatne campingi. Dla każdego coś odpowiedniego. Zasypiają z przyjemnym poczuciem, że jutro jest nowy dzień w którym można zrobić tu tyle ciekawych rzeczy...