Poddąbie

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Poddąbie położone jest w sosnowo-dębowym lesie na olbrzymim klifie, który powstał w 1914 r. podczas największego w dziejach regionu sztormu.
Plaża w Poddąbiu
Plaża w Poddąbiu - fot. M.WIRKUS 2011

Właśnie po ówczesnej katastrofie mieszkańcy Poddąbia zaczęli wznosić swe domostwa w głębi lądu, a strome wybrzeże obsadzili bukowym lasem. Powstały prawie sto lat temu klif, który miejscami ma ponad 30 m. wysokości, jest dziś obok ruchomych wydm jedną z największych trakcji przyrodniczych wybrzeża środkowego.

Poddąbie

Poddąbie ma swój niepowtarzalny klimat przytulnej nadmorskiej osady. Oprócz stromego klifu atrakcją jest także grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowej.

Przy ulicy Plażowej można dostrzec pozostałości niewielkiego cmentarza rybaków i rozbitków, który był używany 200 lat temu. Największą atrakcją Poddąbia jest jednak piękna piaszczysta i szeroka plaża. O tym jak delikatny jest tutejszy piasek może świadczyć fakt, że przed stuleciami napełniano nim klepsydry.

Zobacz też naszą stronę - PODDĄBIE !