Dodano: 17:29, 15.03.2012

Bałtyk odkrywa militarne tajemnice Mielna

Podczas niedawnego, marcowego sztormu, Bałtyk zechciał ukazać mieszkańcom i turystom z Mielna, to, co skrywały wydmy przez wiele lat. Spacerowicze po sztormie w Mielnie zauważyli wyłaniającą się z wydm niecodzienną, betonową konstrukcję, przypominającą na pierwszy rzut oka, wojskowy bunkier.

Jak mówi Hilary Kubsch, pasjonat historii i znawca Mielna – niedaleko w lesie, znajdują się dwa poniemieckie bunkry, zatem nie można wykluczyć, że nowe znalezisko, jest również tego typu konstrukcją.

Major w stanie spoczynku, Bogdan Samojluk, który bardzo dobrze zna historię wojskowości i obronności w regionie koszalińskim, jest wręcz pewien, że to, co ukazało morze, to poniemiecka opaska sztormowa, która została niegdyś zabrana przez ogromny sztorm, jednak bardzo prawdopodobne jest, że betonowa konstrukcja, to jej pozostałości. Możliwe jest również, że to element umocnień, których budowę nakazał w 1954 roku marszałek Konstanty Rokossowski, ówczesny wicepremier i minister obrony narodowej, gdyż spodziewano się ataku na Polskę od strony morza.

Podoba Ci się ta wiadomość ? Kliknij:
Tagi: mielno
Więcej:

Inne wiadomości