noclegi nad morzem

22 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Termin: 05-07.07.2017
impreza 22 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
22 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach od lat prezentuje publiczności bogaty program muzyczny, kabaretowy, literacki, artystyczny, również ze specjalnymi atrakcjami dla najmłodszych uczestników Festiwalu! Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Gwiazd zobaczymy między innymi doskonałe spektakle teatralne, w tym najnowszą komedię Olafa Lubaszenko "Ludzie Inteligentni", a muzyczną część wydarzenia uświetnią występy zespołu Varius Manx i Edyty Bartosiewicz. 

Zobacz program 22 Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

W ramach Festiwalu zorganizowane zostaną także wyjątkowe wystawy prac Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2, oraz fotografii Tomasza Kochańskiego "Dzika Namibia", które zostaną później wystawione na aukcji charytatywnej poprowadzonej przez Jarosława Skocznia. 

„22 utwory światowej klasyki na 22 Festiwal Gwiazd” – muzyczny maraton z udziałem największych nazwisk estrady już 5 lipca rozpocznie kolejną edycję wydarzenia, które ściąga do Międzyzdrojów nazwiska z pierwszych stron gazet. Impreza od ponad dwóch dekad gromadzi nie tylko największe osobowości polskiej sceny i estrady, ale również wierną publiczność. Wizytówką Festiwalu są niezmiennie największe przeboje muzyki rozrywkowej, ale również wzruszające recitale, najlepsze spektakle komediowe sezonu i specjalny program przygotowany z myślą o najmłodszych.

Na festiwalowym afiszu znalazły się m.in. spektakle Teatru Kamienica i Capitol. W Międzyzdrojach zostanie też pokazana najnowsza sztuka w reżyserii Olafa Lubaszenko- Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Komedia „Ludzie Inteligentni” zaskakuje świetnymi dialogami i doskonałą obsadą – na scenie zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską, znaną z roli Michaliny Wisłockiej w „Sztuce Kochania”, Izabelę Kunę i Szymona Bobrowskiego.

Plakat 22.Festiwalu Gwiazd przygotował Andrzej Pągowski. W Międzyzdrojach  6 lipca będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej. W swoim dorobku obok 1300 plakatów prestiżowych wydarzeń ma kilka scenografii, kilkanaście murali, kilkadziesiąt okładek, kilkaset portretów, kilka tysięcy rysunków.

W ramach wieczornych koncertów w Amfiteatrze na festiwalowej scenie pojawi się zespół Varius Manx. Z kolei Galę Odciśnięcia Dłoni uświetni koncert Edyty Bartosiewicz. Już niebawem ujawnimy, kto zostawi ślad swojej dłoni na Alei Gwiazd. Czeka nas również 2.edycja Plebiscytu IDOL PUBLICZNOŚCI. W tym roku nowość – od walentynek do 14 marca czekamy na Wasze nominacje.

Wielbicieli sportowych wrażeń nie zawiedzie Reprezentacja Artystów Polskich. Mecz z Samorządowcami odbędzie się 7 lipca.  Podczas 22. Festiwalu Gwiazd nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Każdego festiwalowego dnia przed południem będą spotykać się z nimi gwiazdy podczas tradycyjnego czytania bajek. W programie znalazły się również warsztaty teatralne, które pozwolą rozwijać aktorskie pasje.

źródło: http://festiwalgwiazd.com/22-festiwal-gwiazd-co-nas-czeka/ Alicja Myśliwiec

Zobacz więcej na temat: Festiwal Gwiazd