Krynica Morska

Krynica Morska to jedno z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Położona na północy Polski, na Mierzei Wiślanej, otoczona jest od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa wodami Zalewu Wiślanego.

Specyficzne położenie sprawia że do Krynicy Morskiej ściągają latem rzesze turystów. Krynica Morska oferuje im czyste pełne jodu powietrze, piaszczyste plaże, idealnie nadające się do żeglarstwa oraz bogate w ryby wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy.

Każdy turysta znajdzie tu swoją ulubioną formę wypoczynku. Są w Krynicy Morskiej więc plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalniami, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie naturyści.

Krynica Morska

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie miejsca do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy zwanej Wielbłądzim Garbem (48,5 m n.p.m.) można obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można wiele leśnych zwierząt oraz niezliczoną ilość ptaków.
Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska udostępnioną zwiedzającym. Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych., a także na polach namiotowych i campingowych.