Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to kolejna dobrze usytuowana bo 56 km od Gdańska i 17 km od Krynicy Morskiej miejscowość na pięknym terenie Mierzei Wiślanej posiadająca własny port morski i coś interesujacego na skalę europejską: Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej. W pakiecie dobrze wyposażonego miejsca wypoczynkowego, a takimi pochwalić może się nasze wybrzeże nie zabraknie oczywiście szerokiej piaszczystej plaży.

Czas tu można spędzać różnorodnie, bardziej leniwie sącząc zimne napoje, przesiadując w barze, obserwując w porcie rybackie kutry bądź jachty czy bardziej aktywnie, pluskając się w wodzie. Nie ma co się martwić o ofertę noclegową jest bogata i każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszają ośrodki, kwatery wypoczynkowe lub campingi. Cóż nasze całe morskie wybrzeże do znudzenia jest przez swoją turystyczną i krajobrazową ofertę na szczęście mało nudne.

Historia Kątów Rybackich

Historia tej miejscowości powiela losy Stegny. Podobnie jak ona Kąty Rybackie po I rozbiorze Polski zostały zaanektowane przez Prusy, by następnie przejść w ręce Wolnego Miasta Gdańska. W 1939 roku dostały się pod panowanie III Rzeczy, by w 1945 roku powrócić do Polski i także po lokalnych zawirowaniach administracyjnych z województwa elbląskiego zmienić adres na województwo pomorskie.