Jantar

Położony na Mierzei Wiślanej Jantar to miejsce dla ludzi z artystyczną nutką w duszy. W końcu z litewskiego Jantar oznacza bursztyn. Co roku sierpniową porą zjeżdżają tutaj entuzjaści na Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.
Zwłaszcza po sztromie, każdy znaleźć może odpowiedni okaz, który pięknie pachnie i wygląda, któremu łatwo nadać wymarzony kształt, który zawiera w sobie ślady z przeszłości. Bursztyn to zdecydowanie atrakcja przewodnia. O ile przyjemniej jest gdy dodamy do tego odpowiednie okoliczności przyrody czyli plażę, szum fal, a w okolicy zapach drzew liściasto-iglastych.
Jantar ma rozwiniętą bazę noclegową, nie narzeka na brak turystów zarówno latem, jak i zimą, kiedy miejsce zaludnia się od amatorów spacerów. Ponieważ mają tu swoje ujście solankowe źródła duża jest szansa na to, aby w przyszłości Jantar dał się poznać jako nie tylko miejscowość turystyczna ale i lecznicza. Kto wie zobaczymy co czas pokaże.

Jantar - Kawałeczek historii

Jantar leży na dawnym bursztynowym szlaku, pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIV wieku. Do II połowy XIV wieku Jantar leżał w Państwie Krzyżackim, po pokoju toruńskim przypadł Gdańskowi. Dzisiaj to wieś w województwie pomorskim , na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych.