Fokarium HEL

Foki w Fokarium

Kiedy wybieramy się na wymarzone wakacje przyświeca nam jedna myśl, powtarzająca się w głowie niczym mantra: chcę przede wszystkim wypocząć! Może aż tak wypocząć, aby tym wypoczynkiem zmęczyć się i z czystym sumieniem, w 100 % wykorzystanego urlopu wrócić do codziennych obowiązków.

Odpoczywać nie zawsze znaczy zapominać o całym świecie, o ważnych sprawach.

Czy wizyta w helskim fokarium może stanowić przykład ważnej sprawy?

Może się okazać że faktycznie tak jest. Na początek oczywiście pomyślimy sobie i słusznie, że taka wyprawa do fokarium to świetna rozrywka i naprawdę niezwykła atrakcja, dość mocno wyodrębniająca się na tle morskich kąpieli, wycieczek po lesie czy zwiedzania zabytków.

Tak jest w rzeczywistości, dorośli, dzieci zwłaszcza garną się do odwiedzenia kilku fok zamieszkujących fokarium. Bo to świetny pomysł na przyjemnie i mądrze spędzony czas. Obserwacja zwierząt, ich zwyczajów, zachowań niesie dla nas wszystkich cenne informacje o nich, o nas samych, o świcie. Przy okazji możemy zwierzęta poznać z imienia, zaprzyjaźnić się z nimi.

Osobiste doświadczenie może w przyszłości zaowocować słusznym zachowaniem, gdy na bałtyckim brzegu spotkamy fokę szarą. Jeśli dobrze odrobiliśmy lekcję i pilnie byliśmy zaangażowani w wizytę w fokarium będziemy wiedzieli jak się zachować także w samym fokarium, będziemy wiedzieli, że wrzucanie fokom monet na szczęście to dla nich śmiertelne zagrożenie.

Taka wizyta może nam uświadomić, że bycie turystą to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie zapominając o tym odwiedzajmy helskie fokarium i cieszmy się widokiem tych uroczych zwierząt!

Warto udać się do fokarium ok. godziny 11 lub 14 tej (w sezonie letnim także ok. 17 tej)  - kiedy to jest przeprowadzane karmienie i trening medyczny.

Cena za wejście na teren fokarium 2 zł od osoby.
Można też zobaczyć ciekawą wystawę muzealną dotyczącą ssaków bałtyckich i salę podglądu podwodnego gdzie możemy zobaczyć foki pod wodą - kosztuje nas to kolejne 2 zł.

Warto też odwiedzić fokariany sklepik gdzie możemy nabyć pamiątki i także wspomóc finansowo helskie fokarium.

Pamiętaj jednak że:
* foki są zwierzętami dzikimi i mogą ugryść - a ugryzienie może być bolesne i długotrwałe w skutkach,
* jak znajdziesz fokę na plaży nie zbliżaj się do niej, bo ona potrzebuje czasami wyjść i odpocząć na brzegu,
* koniecznie powiadom Stację Morską - tel. 0601–88–99–40,
POTRZEBNE INFORMACJE:
Bilety: 2 zł od os.
Wystawa muzealna i sala podglądu podwodnego - 2 zł od os.
Karmienie Fok: godzina 11,14 (w sezonie letnim także 17)

Strony www o ssakach bałtyckich:
strona Fokarium: www.fokarium.pl
WWF Program Ochrony Ssaków bałtyckich - ssakibaltyckie.wwf.pl
Podoba Ci się ta atrakcja ? Kliknij:

Komentarze użytkowników

MOŻESZ DODAĆ KOMENTARZ PRZEZ FACEBOOK.COM
  • noclegi nad morzem
  • Atrakcje nad morzem
  • Imprezy nad morzem
  • Imprezy nad morzem
  • Imprezy nad morzem
apartamenty w rowach