Hel

Patrząc na mapę, na samym cyplu Helskiej Mierzei widzimy Hel, miasto, które samo ma chyba ochotę wskoczyć do wody, aby w te letnie upały nieco się ochłodzić.
To tutaj wody Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego podają sobie dłonie, w tym jednym punkcie ich wody mieszają się i nie muszą zabiegać o turystów. Wszystko jest wspólne, również te widoki, które kiedy stoisz na cyplu rozpościerają się przed Tobą.
Może dzięki tej perspektywie ma się wrażenie głębszego oddechu, niczym nieograniczona przestrzeń daje poczucie wolności.
Trzeba przyznać, że o tę wolność to czasami trudno, zwłaszcza na plaży, gdzie każdy chce posiadać na te kilka godzin odrobinę prywatnej przestrzeni.
Jeśli wybierzesz się na odcinek plaży strzeżonej pamiętaj, że swoją życiową przestrzeń będziesz dzielić z zespołem ratowników, który jako jedyny posiada do pomocy psy rasy nowofunland i landseer. Czy to nie komfortowe uczucie świadomość, że taka załoga czuwa nad Twoim bezpieczeństwem?

Atrakcje Helu

Cóż na to poradzić, Hel ma wiele atrakcji i umiejętnie nęci, niczym pająk do swej sieci, turystów. Sieć ma mocno rozbudowaną zwłaszcza ciekawych miejsc i zabytków, zaprasza do Fokarium, latarni morskiej czy militarnych pozostałości po wojennej historii tego miasta w Muzeum Obrony Wybrzeża. Trzeba tylko sobie jakiś zegarek za bajońskie sumy kupić, który od czasu do czasu czas zatrzyma, aby więcej można było zobaczyć i przeżyć.