Gdynia

Gdynia jest atrakcyjna zarówno dla zwolenników intensywnych przeżyć w kontakcie z przyrodą, amatorów czynnego wypoczynku - sportu i turystyki, jak i dla koneserów wszelkich dziedzin sztuki.

A dzięki świetnym połączeniom - startując z Gdyni łatwo i szybko można znaleźć się u niemniej atrakcyjnych sąsiadów - w Gdańsku, Sopocie, na Kaszubach, czy na półwyspie helskim, albo ... w szwedzkiej Karlskronie.

Gdynia - Dar Pomorza - fot. M.WIRKUS 2008

Gdynia

Gdynia to najbardziej słoneczne miasto w Polsce. Jest ono atrakcyjne zarówno dla amatorów czynnego wypoczynku - sportu i turystyki, jak i dla koneserów wszelkich dziedzin sztuki. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. W okolicy do dyspozycji znajduje się "Błyskawica" - niszczyciel lub żaglowiec "Dar Pomorza". Oprócz tego zwiedzić można również Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie, znajdujące się na końcu Skweru Kościuszki oraz Muzeum Marynarki Wojennej i Przystań Jachtową. Będąc w Gdyni można udać się do Teatru Muzycznego lub Multikina, albo spędzić dzień z mnóstwem atrakcji w Aqua Parku. Na romantyczny spacer można wybrać się brzegiem morza na molo do Sopotu poprzez Klif Orłowski.