• noclegi nad morzem
  • Atrakcje nad morzem
  • Imprezy nad morzem
  • Imprezy nad morzem
  • Imprezy nad morzem
POLEĆ:

G±ski

G±ski to niewielka letniskowa wie¶ leż±ca nad Bałtykiem, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno ma 400 stałych mieszkańców. Oni maj± na stałe piękn±, szerok±, piaszczyst± plażę. Kiedy zbliża się sezon, słońce mocnej przygrzewa, a od morza czuć ¶wieży, morski powiew zachęcaj±cy do k±pieli, mieszkańcy tutejszej wsi musz± zagwarantować tusystom letnie obywatelstwo.
Latarnia Morska w G±skach - fot. M.WIRKUS

Gwarantuj± dużo więcej, dostęp do wszelkich atrakcji, które zapewnia ich miejsce zamieszkania. To przede wszystkim plaża (nie brak tu pasjonatów sportów wodnych różnej ma¶ci), neoklasycystyczny pałac oraz okazała latarnia morska. Tury¶ci znajduj± tu potrzebn± do odpoczynku ciała oraz umysłu ciszę i spokój.

Gwarantuje j± specyficzne położenie między Sarbinowem a Ustroniem Morskim na zupełnym uboczu. Może z tego względu poleca się G±ski do odpoczynku nie tylko solo, ale i z rodzinami, z małymi dziećmi. Mimo że to niewielka miejscowo¶ć ma odpowiednio rozwinięt± bazę gastronomiczno-noclegow±. Można wst±pić do baru na rybkę czy ochłodzić się lodami lub zimnym napojem.

Poza tym to ¶wietna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca. Blisko st±d do Sarbinowa, Mielna, Ustronia Morskiego.

Galeria G±ski

Najnowsze wiadomo¶ci

Historia G±sek

O G±skach mamy wie¶ci pochodz±ce z pierwszej połowy XVII wieku. U jego schyłku G±ski mogły pochwalić się nabytym przywilejem zbierania kamienia wapiennego wyrzucanego przez fale, który póĽniej przetwarzano na wapno. Do 1945 roku wie¶ nosiła nazwę Funkenhagen.
Dzisiaj G±ski zdobi autorski herb z gęsi±, latarni± oraz statkiem, maj±cymi symbolizować sam± istotę tego miejsca.
Dodaj obiekt do nadmorzem.com Dodaj obiekt do nadmorzem.com Dodaj obiekt do nadmorzem.com
MASZ PYTANIE? czekamy na kontakt: tel. 509804618, 598481015, email: info@nadmorzem.com
© Wakacje nad morzem 2000 - 2016 | INKRE.pl | Korzystanie z serwisu wi±że się z akceptacj± REGULAMINU.
Firma INKRE, wła¶ciciel www.nadmorzem.com, nie odpowiada za tre¶ci ogłoszeń przekazanych przez wła¶cicieli obiektów