noclegi nad morzem

Dodano: 10:37, 25.05.2015

Błękitna Flaga 2015. Znamy najlepsze kąpieliska w Polsce

Wyróżnienie Błękitna Flaga 2015 dla polskich kąpielisk

Znamy najlepsze kąpieliska nad którymi powiewać będzie Błękitna Flaga. Wyróżnienie to nadawane jest kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa. Wyróżniono w tym roku 27 bałtyckich plaż oraz 6 marin. Wyróżnienie przyznawane jest od ponad 20 lat, ale tylko na jeden sezon.

Błękitne Flagi przyznane zostały następującym kąpieliskom:

w województwie pomorskim:

w województwie zachodniopomorskim:

Błękitna Flaga powiewa też nad marinami. W tym roku są to mariny: Gdańsk, Gdańsk Tamka, Gdynia, Szczecin Camping Marina PTTK, Świnoujście (Przystań Jachtowa - Basen Północny) i Wapnica.

Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program stworzony przez, pozarządową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) w 1985 r. z siedzibą w Danii, zrzeszającej narodowe organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu. 

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Program Blue Flag ma na celu promocję zrównoważonego rozwoju w obszarze plaż i kąpielisk, marin oraz indywidualnych łodzi. 

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Certyfikatem Blue Flag zostało już wyróżnionych ponad 3650 kąpielisk i przystani jachtowych w 46 krajach, w Europie, Afryce Południowej, Maroku, Tunezji, Nowej Zelandii, Kanadzie oraz na Karaibach. 

Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów. 

Ze względu na fakt, iż obiekty posiadające certyfikat Blue Flag zmotywowane są do osiągnięcia najwyższej jakości usług jak i standardów jakości wody, aby zapewnić jak najlepsze warunki pobytu przyjeżdżającym turystom oraz warunki życia lokalnej społeczności.

Podoba Ci się ta wiadomość ? Kliknij: