Dodano: 13:11, 27.07.2017

Skocz ze spadochronem tandemowym nad Bałtykiem!

Skocz ze spadochronem tandemowym nad Bałtykiem!

Latem w poszukiwaniu wypoczynku nad Morze Bałtyckie przyjeżdża wielu Polaków. Większość wyleguje się wtedy na plaży, ale również do wyboru mamy o wiele więcej atrakcji. Jedną z nich jest skok spadochronowy w tandemie. Gdy chcesz zobaczyć Bałtyk z wyjątkowej perspektywy, to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie!

Większość z nas skoki spadochronowe kojarzy przede wszystkim z koniecznością odbycia specjalnych szkoleń spadochronowych. Warto jednak wskazać, że nie są one niezbędne, aby skoczyć ze spadochronem. Wystarczy, że zdecydujemy się na skok tandemowy, który przeznaczony jest właśnie dla tych, którzy nie posiadają żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki w tandemie w przeciwieństwie do zwykłych skoków spadochronowych odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer, który nie musi posiadać żadnych dodatkowych umiejętności czy wiedzy, ponieważ za wszystkie kwestie techniczne odpowiada pilot.

Pilot wraz z pasażerem są połączeni ze sobą uprzężą tandemową. Stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe, które w porównaniu z tymi standardowymi są bardziej nośne i bez problemu są w stanie utrzymać dwie osoby. Również stosuje się spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo skoku.

Swobodne spadanie – wyjątkowe emocje w przestworzach

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów w skokach spadochronowych w tandemie jest swobodne spadanie. Tym terminem określamy spadanie bez otwartego jeszcze spadochronu. Spadamy wówczas z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi, bez żadnych ograniczeń.

Czas swobodnego spadania nie jest długi. W przypadku skoku z 3000 metrów spadamy bez otwartego spadochronu przez około 30 sekund, z kolei przy skoku z 4000 metrów to około 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku spadochronowego dostaną się już na odpowiedni pułap wynoszący około 1500 metrów, pilot tandemu otwiera spadochron. Od tego momentu przez kilka minut opadamy w kierunku lądowiska, a potem następuje lądowanie – miękkie i bez ryzyka urazów.

Ile kosztują skoki tandemowe?

Za skoki spadochronowe tego rodzaju wcale nie zapłacimy bardzo dużo. Ceny zależne są głównie od wysokości wyskoku oraz od dodatkowych usług wybranych przez klienta, na przykład możemy zdecydować się na zamówienie usługi filmowania naszego skoku. Ceny zaczynają się od około 500 złotych, natomiast kończą na około 1000 złotych.

Jeśli chcesz zdecydować się na skok spadochronowy nad Bałtykiem, do dyspozycji masz kilka różnych lokalizacji. Można zrobić to między innymi na Helu czy w okolicach Trójmiasta, na przykład w Pruszczu Gdańskim, gdzie skoki organizuje firma Skydive.pl

Gdy wobec tego szukasz dodatkowych atrakcji na pobyt nad Bałtykiem, sprawdź już teraz oferty ośrodków zajmujących się organizacją skoków spadochronowych w tandemie i wykonaj swoją rezerwację. Skok w tandemie pozwoli ci na ujrzenie morza z całkowicie nowej perspektywy!

Podoba Ci się ta wiadomość ? Kliknij:
Tagi: SkyDive
Więcej:

Inne wiadomości