Dodano: 18:24, 24.08.2017

Nadmorskie spacery. Gdzie wędrować?

Piękne nadmorskie widoki warte są poznania

Nadmorski krajobraz jest nudny i wszędzie taki sam? Nic bardziej mylnego! Polskie wybrzeże to region atrakcyjny nie tylko dla miłośników plażowego leniuchowania, ale także dla złaknionych pięknych widoków piechurów.

Urlop nad morzem wcale nie musi ograniczyć się do leżenia na plaży i sporadycznych kąpieli. Polskie wybrzeże to bowiem idealne miejsce na aktywne wakacje nie tylko dla zdeklarowanych miłośników plażowania i sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą tu także rowerzyści i, co najważniejsze, entuzjaści pieszych wędrówek, na których czekają tu setki kilometrów malowniczych szlaków. Nawet krótki spacer jednym z nich jest świetną okazją do tego, by przekonać się, że nadmorski krajobraz naprawdę nie jest monotonny.

Oliwskie lasy

Na południe od gdańskiej Oliwy rozciągają się przepiękne lasy wchodzące w skład Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przecinają je liczne potoki i strugi płynące głęboki dolinami, co sprawia, że krajobraz jest naprawdę urozmaicony. Wędrówkę najlepiej rozpocząć w Parku Oliwskim i poruszać się którymś ze znakowych szlaków. Jeśli jednak mamy ochotę zejść nieco z trasy, nie zapomnijmy mapie i kompasie. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem będzie turystyczna nawigacja GPS. Tym bardziej, że dostępne w internecie kody rabatowe pozwolą ci zaoszczędzić nawet niemal połowę ceny.

Z Oksywia do Rewy

Ta trasa na pewno nie przysporzy problemów nawigacyjnych (prowadzi bowiem brzegiem morza), ale wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego. Marsz w głębokim czasem piaskiem, po kamieniach i między różnymi przeszkodami może naprawdę zmęczyć. Nagrodą są jednak niesamowite widoki (szczególnie o zachodzie słońca), wizyta w rybackim skansenie w Mechelinkach i na położonych nieopodal tej wsi łąkach chronionych w ramach programu Natura 2000. Trasę o długości nieco ponad 10 kilometrów pokonamy w około 2 i pół godziny.

Wyspa Sobieszewska 

To kolejna propozycja, do realizacji której przyda się GPS. Wyspa Sobieszewska, choć administracyjnie leży w granicach Gdańska, może naprawdę zaskoczyć przyjezdnych z innych miast. Znajdują się tu między innymi dwa rezerwaty przyrody (Ptasi Raj i Mewia Łacha), pozostałości mennonickich nagrobków, XIX wieczna śluza oraz punkt widokowy urządzony na liczącej ponad 30 metrów wysokości wieży ciśnień.

Podoba Ci się ta wiadomość ? Kliknij:
Tagi: Gdańsk
Więcej:

Inne wiadomości